האו"ם: קוריאה הצפונית הפרה את הסכם שביתת הנשק

האו"ם: קוריאה הצפונית הפרה את הסכם שביתת הנשק
כוח של הארגון פרסם סרטון ובו נראה חייל צבא הצפון נמלט תחת ירי אל עבר קוריאה הדרומית. נציג האו"ם: "נדון בצעדים שיימנעו הפרות כאלה בעתיד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
החייל נמלט מרכבו, רגעים לפני שנורה
צילום: צילום: כוח האו"ם בקוריאה הדרומית

נציג כוחות האו"ם בקוריאה הדרומית טען היום (רביעי) כי קוריאה הצפונית הפרה את הסכם שביתת הנשק. זאת, לאחר שצבא המדינה המבודדת ירה בשבוע שעבר בחייל בזמן שניסה להימלט אל עבר השכנה מדרום. כוח האו"ם פרסם את הסרטון מהאירוע, שבו נראה החייל נמלט תחת מטח יריות של צבא הצפון.

בסרטון נראה כי חיילי צבא קוריאה הצפונית היו במרחק של כמה צעדים מאחורי החייל הנמלט בעת שפתחו בירי לעברו, הוא נפצע אך הצליח לערוק לשטחה של קוריאה הדרומית. החייל שזהותו ודרגתו טרם נחשפו, הוטס על ידי מסוק של צבא ארצות הברית לבית חולים, שם הוא מטופל.


צ'אד קארול, נציג כוח האו"ם בקוריאה הדרומית, אמר כי "ממצאי צוות החקירה המיוחד מצביעים על כך שקוריאה הצפונית הפרה את הסכם שביתת הנשק מ-1953 בעת שירתה מעבר לקו הפסקת האש ובכך שחייליה חצו את הקו לזמן קצר".

על פי האתר "קרנות חיים לפליטים הצפון קוריאנים", מאז שנת 1953 נמלטו בין 100 אלף ל-300 אלף בני אדם מהדיקטטורה המסוגרת, רובם עשו זאת דרך הגבול הצפוני של המדינה עם סין ורוסיה. יותר מ-31 אלף אזרחים צפון קוריאנים לשעבר רשומים אצל הרשויות בקוריאה הדרומית, 71% מתוכם נשים.

הפופולריים