יורש העצר הסעודי: "מנהיג איראן – ההיטלר החדש של המזה"ת"

יורש העצר הסעודי: "מנהיג איראן – ההיטלר החדש של המזה"ת"
מוחמד בן סלמאן תקף בחריפות את איראן. בראיון ל"ניו יורק טיימס" אמר האיש החזק בסעודיה: "לא מעוניינים שיעשה למזה"ת את מה שהיטלר עשה לאירופה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יורש העצר הסעודי, בן סלמאן
צילום: צילום: אי-פי

"המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי, הוא ההיטלר החדש של המזרח התיכון" – כך התבטא באופן חסר תקדים יורש העצר הסעודי, מוחמד בן סלמאן, בראיון שפרסם הלילה (שישי) העיתון "ניו יורק טיימס". דבריו של בן סלמאן, האיש החזק בסעודיה, מגיעים כשהמתח בין הממלכה לאיראן – נמצא בשיאו.

בראיון לעיתונאי תומס פרידמן, בעל הטור המוביל של העיתון, השווה יורש העצר הסעודי בן ה-32 בין המצב לפני מלחמת העולם השנייה באירופה למצב של המזרח התיכון היום, ואמר כי ניסיון העבר מוכיח שאין טעם במדיניות של פיוס. "איננו מעוניינים שהיטלר החדש באיראן, יעשה למזרח התיכון את מה שעשה היטלר לאירופה", הסביר בן סלמאן.

יורש העצר הסעודי התייחס גם לגל המעצרים בממלכה, שבמסגרתו נסיכים ובכירים נוספים נעצרו בחשד לשחיתות. לדבריו, 95% מהעצורים הודו במעשיהם והסכימו להגיע להסדר. הוא הוסיף כי התובע הכללי של סעודיה מעריך שבמסגרת ההסדר יגיעו לקופתה של סעודיה כמאה מיליארד דולר.

בן סלמאן, שהוביל לאחרונה רפורמות רבות בסעודיה, כמו מתן האישור לשים לנהוג, שב וחזר על אמירתו כי הממלכה צריכה לחזור לאסלאם המתון. הוא הזכיר לפרידמן, כי בתקופתו של הנביא מוחמד - לא היתה הפרדה בין נשים לגברים והיה כבוד לנוצרים וליהודים, וכי השופטת הראשונה בעיר אל-מדינה היתה אישה. "אם הנביא מוחמד הסכים לכך, האם פירוש הדבר שהוא לא היה מוסלמי?!", תהה יורש העצר.

ישראל לא הוזכרה בראיון. זאת, למרות ההתחממות המשמעותית ביחסים בינה לסעודיה, על רקע האינטרס המשותף מול איראן.

הפופולריים