מצרים: לפחות 305 הרוגים וכ-128 פצועים בפיגוע במסגד

מצרים: לפחות 305 הרוגים וכ-128 פצועים בפיגוע במסגד
מחבלים פוצצו מטען וירו לעבר מתפללים במסגד בכפר א-רוודה, סמוך לאל-עריש. א-סיסי: נגיב בתקיפות. האירוע מחזק את נחישותנו להגביר את המאבק בטרור
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פיגוע של דאעש נגד הצבא המצרי בסיני
צילום: צילום: אי-פי

לפחות 305 בני אדם נהרגו בפיגוע שבוצע היום (שישי) במסגד בכפר א-רוודה,  כ-40 קילומטרים מאל-עריש שבחצי-האי סיני, במצרים. סוכנות הידיעות הרשמית של מצרים מדווחית כי במקום ישנם כ-128 פצועים. נשיא מצרים, עבד אל פתח א-סיסי הודיע כי תהיה תגובה חריפה לפיגוע והכריז על שלושה ימי אבל: "האירוע הזה מחזק את נחישותנו להגביר את המאבק בטרור". בתגובה לפיגוע, סגר צבא מצרים את הכביש המחבר בין רפיח לאל-עריש.

"הכרזתי על אבל במצרים בעקבות האירוע הבוגדני והפחדני הזה, שנועד להרוס את המוסר ואת הנחישות שלנו, ולערער על יכולותינו. נגיב בכוח נגד הטרוריסטים. אני אומר לכל המצרים – אתם צריכים להתאחד במערכה נגד הרוע המוחלט. אלוהים עוזר לטובים ומביס את בני הרשע", אמר א-סיסי בנאומו.

כלי תקשורת ערביים מדווחים כי מחבלים שהגיעו בארבעה רכבי שטח, פוצצו מטען ואחר כך ירו לעבר המתפללים במסגד. עוד דווח כי את הפיגוע עשו יותר מ-30 מחבלים של דאעש כדי לנקום באנשי שבט סווארקה, שהביעו תמיכה בצבא המצרי ובמאבקו בטרור בסיני. אנשי ארגון הטרור נקמו בבני השבט לאחר שאלה סירבו להעניק להם מקלט. 

ב-16 באוקטובר ביצע דאעש מתקפה משולבת נגד מוצבים באזור שייח זוויד בחצי-האי סיני, בה נהרגו שישה חיילים מצרים ועשרות נפצעו. בהודעה רשמית של הצבא המצרי נאמר כי 24 מהתוקפים נהרגו. כלי תקשורת מקומיים דיווחו שבמתקפה השתתפו יותר מ-100 מחבלים. לדברי גורמי רפואה, לפחות 20 מאנשי כוחות הביטחון נפצעו בפיגוע. במתקפה השתמשו אנשי דאעש במכוניות תופת וברקטות אר-פי-ג'י. ב-13 באוקטובר נהרגושישה חיילים מצרים נוספים באל-עריש. גם על הפיגוע הזה לקח דאעש אחריות.

ב-11 בספטמבר נהרגו 20 שוטרים מצריים, ובהם שני קצינים, בחצי-האי סיני, בפיגוע שכלל פיצוץ מטען צד וירי לעברם. שבעה שוטרים נוספים נפצעו בפיגוע. בדאעש לקחו אחריות על הפיגוע. 

ב-7 ביולי נהרגו 10 אנשי צבא מצרים, בהם קצין ומפקד גדוד קומנדו, במתקפת טרור משולבת שאירעה באזור צפון חצי-האי סיני. על פי רשת "אל-ערביה", מחבלים הסתערו בג'יפים ובאופנועים על עמדת הצבא המצרי ופוצצו שתי מכוניות תופת. מסוקי תקיפה של חיל האוויר המצרי השמידו כמה מכלי הרכב של המחבלים. מצרים הודיעה כי 40 מחבלים נהרגו ושישה כלי רכב של המחבלים הושמדו במתקפת הנגד של הצבא המצרי.

הפופולריים