ארה"ב לא תסגור את הנציגות הפלסטינית בוושינגטון

ארה"ב לא תסגור את הנציגות הפלסטינית בוושינגטון
משרד החוץ האמריקני מגביל את פעילות משרדי אש"ף בוושינגטון לפעילות מו"מ עם ישראל בלבד, אך לא יסגור את המשרדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

ארצות הברית חזרה בה מכוונתה לסגור את משרד הנציגות הפלסטינית בוושינגטון - כך אמר הלילה (שבת) דובר במשרד החוץ האמריקני. הוא הוסיף כי המשרד לא יסגר ותחת זאת יתבקש להגביל את פעילותו רק לענינים הקשורים לקידום תהליך השלום הישראלי-פלסטיני.

עוד הובהר כי ההגבלה תוסר לאחר שלושה חודשים, אם ארצות הברית תקבע שהמשא ומתן בין ישראל לפלסטינים חודש והוא מתנהל ברצינות.

משרד החוץ האמריקני הודיע לפלסטינים בשבוע שעבר כי המשרד יסגר, זאת בגלל שיושב ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזון, הצהיר על כוונתו לתבוע את ישראל בבית הדין הבינלאומי בהאג. ההחלטה הובילה למשא ומתן אינטנסיבי בין הרשות הפלסטינית לממשל וגררה איום של הפלסטינים לנתק את הקשרים עם ארצות הברית. בסופו של דבר חזרה בה ארצות הברית מהכוונה לסגור את המשרד והחליטה להסתפק בהגבלה זמנית על פעילותו.

יועצו של אבו מאזן, נביל שעת', הביע תמיהה על הודעת הממשל האמריקני להגביל את פעילות נציגות אש"ף בוושינגטון ואמר כי הם דוחים תנאים מכל סוג שהוא. לכאן חדשות אמר שעת': "ההנהגה הפלסטינית מחויבת לשלום וממילא פועלת לקידומו, זאת לעומת ישראל שמונעת את מאמצי השלום ולכן הממשל האמריקני היה צריך לנקוט בצעדי ענישה נגדה ולא נגדנו".

"ההחלטה שלנו לקדם צעדים נגד ישראל במוסדות הבינלאומיים, בהם בית הדין הבינלאומי בהאג, תלויה בהתנהגותה של ישראל ואם היא תמשיך בבנייה בהתנחלויות אנחנו נפעל במישור הזה", הוסיף מקורבו של אבו מאזן. לדבריו, ההנהגה הפלסטינית תתכנס בימים הקרובים כדי לבחון את החלטה החדשה של הממשל ולקבל החלטות בהתאם.

הפופולריים