גורם ביטחוני: מערכת הביטחון מוכנה להושיט יד במלחמה בטרור

גורם ביטחוני: מערכת הביטחון מוכנה להושיט יד במלחמה בטרו
בעקבות הפיגוע בסיני, ישראל שולחת מסר בעד שיתוף פעולה. מניין הנרצחים עלה ל-305, בהם יותר מ-30 פעוטות וילדים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מעניין הפצועים בפיגוע עלה ל-128
צילום: צילום: אי-פי

בעקבות הפיגוע בסיני אתמול (שישי), ישראל שולחת מסרים בעד שיתוף פעולה איזורי: גורם ביטחוני אמר ל"כאן" כי "מערכת הביטחון הישראלית הביעה את תנחומיה ותמיד היתה מוכנה להושיט יד לכל מדינה במטרה להעניק סיוע במלחמה נגד טרור. כך במקרה זה וכך גם בעתיד". הגורם הוסיף כי "קשר בין מדינת ישראל למצרים שוטף ולנו ברור היטב, זה תקופה ארוכה, שהמצרים מנהלים מלחמה נגד הטרור ונגד דאע״ש. מדובר באיום ואתגר רציניים מצדם של אנשי חושך, שטובחים ללא הבחנה בילדים , משפחות , מבוגרים וזקנים".

פומבית הביעו ראש הממשלה בנימין נתניהו והנשיא ראובן ריבלין תנחומים על הפיגוע. "ישראל מגנה בחריפות את הפיגוע הנורא והנפשע שבוצע במסגד אלרוודה ליד אלעריש ושולחת תנחומים בשם אזרחי ישראל לנשיא אלסיסי, לעם המצרי ולמשפחות ההרוגים. ישראל שולחת איחולי החלמה מהירה לפצועים", נכתב בהודעה מטעם לשכת ראש הממשלה.

בעקבות הפיגוע: השבטים הבדואים מתגייסים למאבק בדאע"ש

צבא מצרים הרחיב היום את המבצע נגד פעילי הטרור בחצי האי סיני, זאת במסגרת המבצע עליו הכריז אמש נשיא מצרים עבד אל-פתאח א-סיסי בעקבות הפיגוע הקשה בצפון חצי האי. אחד השבטים הגדולים, תראבין, הודיע רשמית כי הוא תומך בצבא ומבקש לשתף עמו פעולה במאבק בדאעש. במצרים העריכו לפני כן כי קרובי הנרצחים בטבח אתמול במסגד בעיר ביר אלעבד יבקשו לנקום את דמם של המתפללים שנרצחו.

פעילות הצבא המצרי מצטרף לפעילות חיל האוויר המצרי הלילה באזור רפיח, שם תקפו מטוסים מצריים מטרות מחבלים. לפני כן אישר הצבא המצרי את הדיווחים כי בתקיפות מהאוויר הושמדו כמה מכלי הרכב שבהם נסעו המחבלים שביצעו את הטבח במסגד. צבא מצרים פרס מחסומים באיזור הפיגוע ליד אל-עריש ובמקום מורגשת תנועה ערה של כוחות צבא.

בתוך כך, מניין הנרצחים בפיגוע עלה ל-305 ומספר הפצועים עלה ל-128. בין הנרצחים יותר מ-30 פעוטות וילדים. כלי תקשורת מקומיים מדווחים כי עשר משפחות נמחקו בפיגוע הקשה, בהן סבים וסבתות, ילדיהם ונכדיהם. מאות גופות הוטמנו בקברי אחים. התובע הכללי בקהיר הודיע כי במתקפת הטרור השתתפו 25 עד 30 מחבלים. הם הניפו דגלי דאעש.

נשיא מצרים, עבד אל-פתאח א-סיסי, ביטל את ביקורו בעומאן שבמפרץ שצפוי היה להתקיים מחר, והורה להקים מאוזוליאום לזכר הנרצחים. בנאום קצר שנשא אמר אמר כי הצבא המצדי יגיב בעוצמה על הפיגוע ויוכיח כי אללה עומד לצד עמו.

במקביל, דווח כי בית משפט במצרים גזר עונש מוות על שבעה אזרחים שהורשעו בחברות בדאעש ובתכנון פיגועים בעיר מרסא מטרוח שבצפון מערב המדינה.

הפופולריים