איראן מאיימת: נגדיל את טווח הטילים שלנו לאירופה

איראן מאיימת: נגדיל את טווח הטילים שלנו לאירופה
סגן משמרות המהפכה הדגיש כי ארצו מסוגלת להגדיל את טווח הטילים ל-2,000 קילומטרים. בכיר סעודי: "מקווים שלא תפרוץ מלחמה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טיל איראני
צילום: צילום: אי-פי

סגן משמרות המהפכה של איראן, חוסיין סלאמה, איים הבוקר (ראשון) כי ארצו תגדיל את טווח הטילים שברשותה, כך שיוכלו להגיע למרחק של יותר מ-2,000 קילומטרים ולאיים גם על אירופה. לדבריו, הרפובליקה האסלאמית אינה מגדילה כעת את טווח הטילים מתוך בחירה, ולא משום שהיא אינה מסוגלת.

"טהראן לא רואה באירופה איום בשלב זה, ולכן אנו לא מגדילים את טווח הטילים שלנו", צוטט סלאמה בתקשורת האיראנית והזהיר: "אם אירופה תהפוך לאיום – נגדיל את טווח הטילים שלנו". לדבריו, לאיראן יש ידע ויכולת טכנולוגית לעשות זאת.

בתוך כך, חבר מועצת השורא בסעודיה מוחמד בן עבדאללה איים כי ארצו עלולה לפתוח במלחמה נגד גרורותיה של איראן במזרח התיכון. בראיון לאתר "דוניא אל-ווטן", תקף הבכיר הסעודי את חיזבאללה וקבע כי הארגון הוא שלוחה של איראן בלבנון, "בדיוק כמו המורדים החות'ים בתימן".

חבר מועצת השורא מוחמד בן עבדאללה

"אנחנו מקווים שלא תפרוץ מלחמה, אם באיראן יש אנשים חכמים", הוסיף בן עבדאללה. "למרבה הצער, איראן כבר תקופה מסיתה את הערבים זה נגד זה, כפי שעשו לפלסטינים עם הפילוג בין פתח לבין חמאס". הוא קרא לחמאס לנתק את קשריו עם איראן ועם חיזבאללה.

רוחאני: "קוראים לאופוזיציה הסורית להשתתף במציאת פתרון מדיני"

נשיא איראן, חסן רוחאני, קרא הבוקר לראשונה לאופוזיציה הסורית להשתתף במציאת "פתרון מדיני" למלחמת האזרחים בסוריה. לדבריו, שוררת הסכמה בין איראן, רוסיה וטורקיה על כך שהוועידה החדשה שיוזמת רוסיה יכולה להביא "לביטחון וליציבות בסוריה".

על פי דיווחים במדינה, רוחאני שוחח בטלפון עם נשיא סוריה, בשאר אסד, ואמר לו כי "מי שיקבע את עתידה של סוריה הוא העם הסורי, ללא התערבות חיצונית". בנוסף, הנשיא האיראני הדגיש כי ארצו נכונה להשתתף בשיקום של סוריה לאחר המלחמה.

הפופולריים