"מוגאבה הודיע בדמעות שהוא פורש ואמר שהצבא בגד בו"

"מוגאבה הודיע בדמעות שהוא פורש ואמר שהצבא בגד בו"
כלי תקשורת בקניה דיווח על מאחורי הקלעים של הדחת נשיא זימבבואה: "הוא החזיק את תפילת המחרוזת, וכינה את בכירי הצבא 'זיקיות'"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא זימבבואה המודח רוברט מוגאבה
צילום: צילום: אי-פי

העיתון "סטנדרט" היוצא לאור בקניה פרסם היום (ראשון) עדויות החושפות את ההתרחשות שקדמה להתפטרותו הדרמטית של נשיא זימבבואה, רוברט מוגאבה, אחרי 37 שנים בשלטון. בדיווח נטען, בין היתר, כי מוגאבה בישר למקורביו בבכי על החלטתו לעזוב את התפקיד, וכי הוא חזר בפניהם על הטענה שאנשי הצבא במדינה בגדו בו.

העיתון הקנייתי, שנהג לבקר את מוגאבה לאורך תקופת נשיאותו, ציטט "גורמים מהמעגל הקרוב אליו". המקורות אמרו כי ביום שבו חתם הנשיא המודח על מכתב ההתפטרות, התכנסו מקורביו במעונו הרשמי בבירה הרארה, בשעה שהוא החזיק בידו את תפילת המחרוזת הקתולית. לדבריהם, מוגאבה "השפיל מבט ואמר כי 'אנשי הצבא התנהגו כמו זיקיות'".

הפרלמנט של זימבבואה בעקבות התפטרות מוגאבה:


במקביל, העיתון "סאנדיי מייל" פרסם דברים של הכומר פידליס מוקונורי, הנחשב לאחד ממקורבי השליט המודח, שתיאר: "הוא היה פשוט רותח אחרי שחתם על מכתב ההתפטרות. לא מדובר באדם מריר. אמרתי לו באותו היום שיעשה לו טוב לראות מישהו אחר מנהל את המדינה הזו".

מוגאבה בן ה-93 הודיע רשמית כי הוא מתפטר מנשיאות זימבבואה ביום שלישי בשבוע שעבר, אחרי כמעט ארבעה עשורים שבהם שלט במדינה האפריקנית. בהודעת ההתפטרות שהוקראה על ידי יו"ר הפרלמנט של זימבבואה נכתב כי החלטתו של מוגאבה "נעשתה באופן וולונטרי כדי לאפשר מעבר מהיר של השלטון".

מי שתפס מאז את מקומו הוא סגנו לשעבר, שנחשב עד לא מכבר לאחר מנאמניו, אמרסון מנאנגגוואה. הוא הושבע לתפקיד ביום שישי. בטקס המינוי הוא התחייב להילחם בשחיתות, ולהציב בראש סדר העדיפויות שלו את ערכי הדמוקרטיה, הסובלנות ושלטון החוק.

הפופולריים