סוריה: 21 ילדים נהרגו בתקיפות של חיל האוויר הרוסי

סוריה: 21 ילדים נהרגו בתקיפות של חיל האוויר הרוסי
בתקיפות שביצעו הלילה מפציצים רוסים בדיר א-זור, נהרגו בסך הכל 53 בני אדם. הארגון הסורי לזכויות האדם: רבים עדיין לכודים מתחת להריסות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפצצה של כוחות משטר אסד סמוך לדמשק
צילום: צילום: אי-פי

53 הרוגים, בהם 21 ילדים, נהרגו הלילה (שני) כתוצאה מתקיפה של חיל האוויר הרוסי במזרח סוריה. על פי רשת "סקאי" בשפה הערבית, התקיפות של הכוחות הרוסיים בוצעו הלילה על ידי מפציצים של חיל האויר הרוסי בעיר דיר א-זור. הארגון הסורי לזכויות האדם מוסר כי רבים עדיין לכודים מתחת להריסות הבתים שהוחרבו בהפצצות.

ההפצצות הרוסיות באיזור דיר א-זור נמשכות מאז הכריז המשטר בדמשק כי האיזור טוהר מנוכחות של ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש) לפני כשבועיים. לאחר ההכרזה, הפתיעו הלוחמים של דאעש את צבא אסד ואת המיליציות הנאמנות לו וכבשו מחדש עמדות מפתח.

בעקבות המתקפה של "המדינה האסלאמית" וכיבוש השטח מחדש, שלחה רוסיה מפציצים כבדים ואלה שיטחו מהאויר את העמדות שדאעש השתלט עליהן, לדברי הרוסים. ברוסיה מעריכים כי רבים מאנשי דאעש שנמלטו מעיראק ניסו להגיע לדיר א-זור.

נשיאי טורקיה, רוסיה ואיראן, במהלך הפסגה המדינית בסוצי' (צילום: אי-פי)

ביום רביעי שעבר התקיימה בסוצ'י פסגה מדינית משולשת בין מנהיגי רוסיה, איראן וטורקיה. נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, הצהיר במפגש כי שלב חדש החל בכל הנוגע למשבר בסוריה. הנשיא הרוסי אמר כי למרות ההתקדמות בסוריה, עדיין נדרשות פשרות מצד כל הצדדים – לרבות משטר אסד – כדי להשיג פתרון פוליטי במדינה המשוסעת. פוטין הדגיש בפגישה המשותפת, כי האיום של "המדינה האסלאמית" על סוריה נעצר, הודות לתפקודן של איראן וטורקיה במאבק נגד הארגון.

נשיא איראן, חסן רוחאני, אמר במהלך הפסגה, כי יש "לעקור את התאים האחרונים של הטרור בסוריה". עוד הוסיף הנשיא האיראני, כי הוא חש סיפוק בשל שיתוף הפעולה עם רוסיה וטורקיה, וכי הגיע הרגע להסכם בנושא סוריה. לדבריו, נוכחות צבאית זרה בסוריה אפשרית, כל עוד הממשלה הסורית מעוניינת בכך.


יום קודם לפסגה, הגיע נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, לביקור נדיר בסוצ'י, ונועד עם פוטין. על פי הודעת הקרמלין, פוטין בירך את אסד על הניצחונות האחרונים שהשיג צבא סוריה, ואף אמר לו כי סוריה "קרובה לסיום המלחמה בטרור". מחר אמור להגיע לסוצ'י גם רמטכ"ל צבא איראן, כדי לדון עם הרוסים בהמשך הפעילות האיראנית בשטח סוריה.

מהעבר השני, דווח כי אסד הבהיר לנשיא רוסיה כי משטרו מעוניין ב"פתרון פוליטי לאחר הבסת הטרור", ויהיה מוכן לקיים דיאלוג עם כל גורם שיהיה מעוניין בכך גם כן. בנוסף, ביקש מפוטין את הסיוע של רוסיה במניעת התערבות חיצונית בסוריה לאחר המלחמה.

הפופולריים