קוריאה הצפונית על הניסוי בטיל בליסטי: "מכסה את כל ארה"ב"

קוריאה הצפונית על הניסוי בטיל בליסטי: "מכסה את כל ארה"ב
ערוץ הטלוויזיה של פיוגנאינג הכתיר בהצלחה את הניסוי בטיל החדש, "הוואסונג 15". מנהיג המדינה, קים ג'ונג און: "מדובר בטיל החזק ביותר ששיגרנו"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניסוי השיגור בטיל בליסטי בשידור בטלוויזיה
צילום: צילום: אי-פי

ערוץ הטלוויזיה הממלכתי של קוריאה הצפונית אישר הבוקר (רביעי) כי המדינה ביצעה בהצלחה ניסוי בטיל בליסטי בין-יבשתי בשם "הוואסונג 15", ש"יכול להגיע לכל מקום בארצות הברית". בהודעה נטען כי הטיל הגיע לגובה של 4,475 קילומטרים וטווח של 950 קילומטרים.

על פי הערוץ, הטיל עצמו נשא 'מטען כבד'. בנוסף מסרה השדרנית כי "הגענו ליעד ההיסטורי של השלמת פיתוח הנשק הגרעיני שלנו - נשתמש בו רק אם יאיימו עלינו". מנהיג קוריאה הצפונית, קים ג'ונג און, טען לאחר הניסוי כי מדובר בטיל החזק ביותר ששוגר על ידי המדינה במסגרת ניסויי הטילים שלה.

עד כה ביצעה פיונגיאנג ניסויים בטיל "הוואסונג 12" הנחשב לטיל לטווח בינוני. הטיל החדש שהה באוויר 53 דקות. מועצת הביטחון של האו"ם תתכנס הערב ב-22:00 לדיון מיוחד בנושא. בעקבות הניסוי, הודיע צבא קוריאה הדרומית כי הוא קיים תרגילים צבאיים, ויפן דרשה כינוס מיוחד של מועצת הביטחון.

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, שוחח הלילה בטלפון עם ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, בעקבות הניסוי בשיגור הטיל הבליסטי של פיונגיאנג. בהודעת הבית הלבן לאחר השיחה נאמר כי שני המנהיגים הסכימו כי פעולות המשטר הצפון-קוריאני פוגעות בבטחונה של המדינה ומגבירות את בידודה הבינלאומי.טראמפ ואבה חזרו והדגישו את מחויבותם לפעול נגד האיום הצפון-קוריאני.

מוקדם יותר אתמל התייחס טראמפ לניסוי השיגור בטיל ואמר בתדרוך לעיתונאים בבית הלבן כי "זה הוא מצב חדש שאיתו ניאלץ להתמודד". הוא הוסיף כי ארצות הברית "תטפל במצב הזה". לדבריו, "אנחנו לוקחים את זה ברצינות רבה. לא השתנה דבר מגישתנו כלפי קוריאה הצפונית". מזכיר ההגנה האמריקני, ג'יימס מאטיס, אמר כי בניסוי שביצעה המדינה המבודדת, הגיע הטיל המשוגר לגובה הרב ביותר מבחינתה אי-פעם.


אתמול בערב דיווחה סוכנות הידיעות הדרום קוריאנית "יונהפ" כי קוריאה הצפונית ערכה ניסוי שיגור בטיל בליסטי. הסוכנות ציטטה גורם צבאי במטות המשולבים של קוריאה הדרומית. על פי הדיווח, השיגור נעשה בשטח מצפון לפיונגיאנג בלילה שבין שלישי לרביעי.

לאחרונה התבטא בכיר בדיקטטורה המסוגרת והכריז כי "הגרעין הוא עניין של חיים ומוות עבור קוריאה הצפונית. מנהל המחלקה הצפון-אמריקנית במשרד החוץ של המדינה, צ'ו סון הוי, אמר בוועידה למניעת הפצת נשק גרעיני שנערכה במוסקבה כי ארצו לא מתכננת לקיים שום משא ומתן עם ארצות הברית בנושא הזה.

הפופולריים