סערה חדשה: טראמפ שיתף סרטונים של "אלימות מוסלמים"

סערה חדשה: טראמפ שיתף סרטונים של "אלימות מוסלמים"
הנשיא האמריקני עורר גל ביקורות כשצייץ מחדש בטוויטר סרטונים של פעילת ימין קיצוני מבריטניה, המתעדים "אלימות של מהגרים מוסלמים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ספג היום (רביעי) ביקורת לאחר ששיתף בחשבון הטוויטר שלו סרטונים בגנות מהגרים מוסלמים. טראמפ צייץ מחדש סדרה של שלושה סרטונים, שאותם הפיצה ברשת פעילה של קבוצת הימין הקיצוני הבריטית "בריטניה קודם".

הפעילה, ג'אידה פרנסן, הפיצה סדרה של סרטונים המתעדים לדבריה אלימות של מהגרים מוסלמים ברחבי בריטניה. בין היתר, באחד מהסרטונים שטראמפ שיתף נראים קיצונים איסלאמים דוחפים נער מגג בניין, ואדם משחית פסל נוצרי.

הציוצים ששותפו בחשבונו של טראמפ

לאחר שנשיא ארצות הברית צייץ מחדש את קטעי הווידאו, פרנסן שיבחה את טראמפ וכתבה בחשבון הטוויטר שלה: "טראמפ צייץ מחדש את הסרטונים, ויש לו כ-44 מיליון עוקבים. האל יברך את טראמפ, האל יברך את אמריקה".

מנגד, חלק גדול מהמגיבים יצאו נגד שיתוף הסרטונים. "הציוצים מחדש פשוט דוחים", כתב אחד מהם. גולש אחר תהה: "בפעם הבאה שאדם לבן יירה באדם שחור שלא בצדק, האם תחרים את כל הלבנים באשר הם?".בציוץ אחר שפרסם היום ברשת החברתית, התייחס טראמפ להודעה של רשת CNN כי היא תחרים השנה את מסיבת חג המולד של הבית הלבן וכתב: "נהדר, ואנחנו צריכים להחרים את הפייק ניוז של CNN. להתמודד איתם זה בזבוז זמן מוחלט".

הנשיא האמריקני הגיב גם על פיטורי המגיש מאט לאוור מרשת NBC בגין טענות להתנהגות מינית בלתי הולמת: "וואו, מאט לאוור פוטר – אבל מתי המנהלים הבכירים ב-NBC יפוטרו בגין שידור של כל כך הרבה פייק ניוז", כתב טראמפ.

הפופולריים