המעורבות הרוסית: היועץ של טראמפ הודה בעדות שקר ל-FBI

המעורבות הרוסית: היועץ של טראמפ הודה בעדות שקר ל-FBI
מייקל פלין, לשעבר היועץ לביטחון לאומי של הנשיא, שיקר בנוגע לשיחתו עם השגריר הרוסי. לפי דיווח ב-ABC, הוא פעל בהוראת טראמפ
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייקל פלין
צילום: צילום: אי-פי

משרד החוקר המיוחד לבדיקת המעורבות הזרה בבחירות בארצות הברית, רוברט מולר, פרסם היום (שישי) כי היועץ לביטחון לאומי לשעבר מייקל פלין שיקר לחוקרי FBI בנוגע לשיחה עם שגריר רוסיה בארצות הברית סרגיי קיסליאק, בטרם הושבע לתפקידו. העונש מתן עדות שקר לבולשת הפדרלית עלול להגיע עד חמש שנות מאסר.

מהמסמכים שפורסמו עולה כי פלין שיקר בין השאר כשאמר שלא דן עם השגריר בעיצומים שהטילה ארצות הברית על רוסיה. עוד התברר כי נתפס דובר שקר כשאמר כי אינו זוכר שהשגריר הרוסי אמר לו כי מוסקבה תמתן את תגובתה כתוצאה מבקשתו. על פי דיווח ברשת ABC, פלין יודה כי פעל בהוראתו של הנשיא דונלד טראמפ. לפי דיווחים נוספים בארצות הברית, חתנו ויועצו של הנשיא, ג'ארד קושנר, הורה לפלין לשוחח עם השגריר בנוגע להצבעה באו"ם.

מדובר בשתי פגישות של פלין עם השגריר הרוסי. באחת מהן, היועץ לשעבר ניסה להשפיע על רוסיה לעזור לישראל בהצבעה במועצת הביטחון באו"ם על הגינוי להתנחלויות בדצמבר בשנה שעברה, בעקבות פנייתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שביקש עזרה בנושא מאנשי טראמפ. עסקת הטיעון עם פלין תובא היום לדיון בבית משפט פדרלי בוושינגטון.

פלין פרסם הצהרה ובה כתב: "שיתוף הפעולה שלי עם צוות החקירה המיוחד משקף את החלטתי, הנובעת מתוך דאגה למשפחתי ולמדינתי. אני מקבל אחריות מלאה על מעשיי".

בתוך כך, שגרירות ארצות הברית ברוסיה הודיעה כי השגריר, ג'ון האנטסמן, ביטל ביקור מתוכנן למזרח רוסיה מכיוון שגורמים רשמיים באזור לא יכלו לפגוש אותו. עוד נכתב בהודעה כי ישנה אכזבה מחוסר התיאום עם הרוסים.

הפופולריים