טראמפ מגיב להודאת היועץ פלין בעדות שקר: "פיטרתי אותו כי הוא שיקר"

טראמפ מגיב להודאת היועץ פלין בעדות שקר: "פיטרתי אותו כי
נשיא ארצות הברית הכחיש קשר בין רוסיה לקמפיין שלו, לאחר שהתובע המיוחד לבחינת המוערבות בבחירות הודיע כי פלין שיקר בנוגע לשיחתו עם השגריר הרוסי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ
צילום: צילום: AP

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, התייחס היום (שבת) לראשונה להודעת משרד התובע המיוחד לבדיקת המעורבות הזרה בבחירות בארצות הברית, לפיה היועץ לביטחון לאומי לשעבר מייקל פלין שיקר לחוקרי FBI בנוגע לשיחה עם שגריר רוסיה בארצות הברית סרגיי קיסליאק, בטרם הושבע לתפקידו. בציוץ בחשבון הטוויטר שלו טען "נאלצתי לפטר את פלין משום ששיקר לסגן הנשיא ול-FBI. הוא הודה בשקרים האלה. זה חבל כי פעולותיו במהלך תחילת הכהונה היו חוקיות. אין שום דבר להסתיר!".קודם לכן, במענה לשאלה מצד כתבים, דחה קשר בין רוסיה לקמפיין שלו ואמר "בשום אופן לא רקמנו מזימה". 


אמש פרסם התובע המיוחד רוברט מולר כי פלין שיקר בין השאר כשאמר שלא דן עם השגריר בעיצומים שהטילה ארצות הברית על רוסיה, וכשציין כי אינו זוכר שהשגריר הרוסי אמר לו כי מוסקבה תמתן את תגובתה כתוצאה מבקשתו. מהמסמכים שפורסמו עולה כי פלין שיקר לגבי שתי פגישות של פלין עם השגריר הרוסי. באחת מהן, היועץ לשעבר ניסה להשפיע על רוסיה לעזור לישראל בהצבעה במועצת הביטחון באו"ם על הגינוי להתנחלויות בדצמבר בשנה שעברה, בעקבות פנייתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, שביקש עזרה בנושא מאנשי טראמפ. עסקת הטיעון עם פלין תובא היום לדיון בבית משפט פדרלי בוושינגטון.

על פי דיווח ברשת ABC, פלין יודה כי פעל בהוראתו של הנשיא דונלד טראמפ. לפי דיווחים נוספים בארצות הברית, חתנו ויועצו של הנשיא, ג'ארד קושנר, הורה לפלין לשוחח עם השגריר בנוגע להצבעה באו"ם. פלין פרסם הצהרה ובה כתב: "שיתוף הפעולה שלי עם צוות החקירה המיוחד משקף את החלטתי, הנובעת מתוך דאגה למשפחתי ולמדינתי. אני מקבל אחריות מלאה על מעשיי".

פלין עזב את תפקידו כיועץ לביטחון לאומי לאחר 23 ימים בתפקיד בלבד. הוא היה הראשון מבין תשעת הבכירים שפוטרו או עזבו את ממשלו של טראמפ מאז תחילת כהונתו. השבוע דיווח עיתון ה"ניו יורק טיימס" כי הבית הלבן מתכנן להדיח בתוך כמה שבועות גם את שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון, אך טראמפ הכחיש את הדיווח. בציוץ בטוויטר כתב: "פייק ניוז! הוא לא עוזב, ובזמן שיש לנו מחלוקות (אני קובע בסוף), אנחנו עובדים יחד, ואמריקה מוערכת שוב!"


הפופולריים