דיווח בבריטניה: סוכל ניסיון התנקשות ברה"מ תרזה מיי

דיווח: סוכל ניסיון התנקשות בר"מ בריטניה
רשת סקיי מדווחת כי כוחות הביטחון במדינה עצרו שני גברים שתכננו לבצע פיגוע בסמוך לדאונינג 10, ולרצוח אותה בזמן הכאוס שיווצר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תרזה מיי
צילום: צילום: אי-פי

בריטניה סיכלה פיגוע שנועד להתנקש בחייה של ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי - כך דווח הבוקר (רביעי) ברשת "סקיי". על פי הדיווח, המשטרה וכוחות הביטחון במדינה מאמינים כי ניסיון ההתנקשות תוכנן להתבצע בעזרת מטען צד ברחוב דאונינג, סמוך למעונה הרשמי דאונינג 10, ותוך כדי הכאוס שיווצר מהמצב, לרצוח אותה. דובר משרד ראש הממשלה סרב להתייחס לדיווח.

האיום בפיגוע היה רציני עד כי ראש סוכנות לביטחון הפנים במדינה (MI5), אנדרו פרקר, תדרך את חברי הקבינט הבריטי בנוגע לסכנה. בדיווח של רשת "סקיי" נטען כי הפיגוע סוכל לאחר שכוחות הביטחון עצרו בשבוע שעבר גברים בחשד לתכנון מתקפת טרור. החשודים זוהו כנאימור זקרייה ראחמן, בן 20 מצפון לונדון, ומוחמד עקיב אימראן, בן 21 מדרום מזרח ברמינגהאם.

שוטרים בבריטניהארבעה פיגועים בשנה האחרונה. שוטרים בבריטניה (צילום ארכיון: אי-פי)

בתוך כך, דוח של הממשלה הבריטית שנחשף אתמול, מעלה כי המודיעין הבריטי יכול היה למנוע את הפיגוע במנצ'סטר, שהתרחש בחודש מאי האחרון ובו נרצחו 23 בני אדם. כן נחשף כי מנהיג המתקפה על גשר לונדון הצליח להוציא לפעול את הפיגוע בעודו מוגדר בסוכנות לביטחון הפנים כאיום לביטחון הלאומי.

בשנה הנוכחית נעשו ארבעה פיגועים בבריטניה, שגבו את חייהם של 36 בני אדם. באוקטובר אמר פרקר כי בריטניה מתמודדת עם איומי הטרור החמורים ביותר זה 34 שנים, מצד גורמים איסלאם קיצוני המבקשים לבצע פיגועי תופת. לפי ראש הסוכנות לביטחון הפנים, הניסיונות לעתים נעשים על ידי התקפות ספונטניות, שהזמן שלוקח ליישמן הוא ימים בודדים.

הפופולריים