איש השנה של "טיים": קמפיין MeToo - "שוברות השתיקה"

איש השנה של "טיים": קמפיין הרשת MeToo
המגזין הכתיר כאיש השנה ל-2017 את המשתתפות בקמפיין שהביא לחשיפת מקרי תקיפות מיניות. הוא גבר על יורש העצר הסעודי שזכה בסקר קוראי המגזין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שער המגזין "טיים"
צילום:

המגזין "טיים" בחר כאיש השנה לשנת 2017 את קמפיין MeToo#, שבו נטלו חלק רבבות נשים שחשפו מקרים של הטרדות ותקיפות מיניות. על שער המגזין כונו הנשים "שוברות השתיקה - הקולות שיצרו תנועה".

על שער המגזין הופיעו נשים מפורסמות שהתלוננו על מקרים של תקיפות מיניות נגדן, בהן השחקניות אשלי ג'אד ורוז מק'גוון שהתלוננו על המפיק הארווי ויינשטיין, וכן הזמרת טיילור סוויפט שהתלוננה נגד שדר הרדיו דיוויד מילר שחפן את ישבנה, וזכתה בתביעה. 

הציוץ של השחקנית אליסה מילאנו שהחל את הקמפיין:


קמפיין #MeToo החל ברשתות החברתיות כשהשחקנית אליסה מילאנו השתמשה בהאשטג #MeToo כדי לחשוף הטרדה מינית מצדו של ויינשטיין. מאז נעשה בו שימוש רב ברשתות החברתיות, והוא סיבך מפורסמים כמו השחקנים קווין ספייסי ודסטין הופמן, הקומיקאי לואי סי קיי, סנאטורים בקונגרס ומגישים בכירים ברשתות הטלוויזיה בארה"ב. גם בישראל נעשה שימוש בקמפיין, בין היתר נגד נשיא קשת אלכס גלעדי והשדרן גבי גזית.

גבי גזית במוקד - סערת MeToo בישראל:

קמפיין הרשת גבר על רשימת מועמדים לתואר היוקרתי של ה"טיים", בהם מייסד אמזון ג'ף בזוס שהפך השנה לאיש העשיר בעולם עם הון של כמאה מיליארד דולר. ברשימה כיכב גם יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן, שהפך לאיש המשפיע ביותר בממלכה. סלמאן אף זכה בתואר בסקר הקוראים של המגזין, עם 24 אחוז מהקולות. קמפיין #MeToo הגיע למקום השני בסקר.

חביב הקהל. יורש העצר הסעודי מוחמד בן סלמאן (צילום: אי-פי)

למקום השלישי בסקר הזה הגיע מועמד נוסף לתואר - שחקן הפוטבול קולין קאפרניק שהתפרסם כשכרע על ברכיו במהלך השמעת ההמנון במחאה על יחסו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ לשחורים. הוא נחשב כמי שהוביל את מחאת הספורטאים בארה"ב, שאליה הצטרפו שחקנים רבים. דמויות נוספות שהופיעו ברשימה היו מנהיג קוריאה הצפונית קים ז'ונג און, וכן נשיא סין שי ג'ינגפינג.

בשנה שעברה הוכתר כאיש השנה הנשיא טראמפ, שטען כי גם השנה התכוון המגזין להעניק לו את התואר. עם זאת, מטעם "טיים" פורסמה הכחשה לטענה הזו.

הפופולריים