פיגוע בלב מנהטן: ארבעה פצועים, בהם חשוד עם מטען שנעצר

פיגוע במנהטן: 4 נפצעו, בהם חשוד עם מטען שנעצר
הפיצוץ אירע בתחנת אוטובוסים מרכזית בפינת השדרה השמינית ורחוב 42 בניו יורק. על פי הדיווחים, בן ה-27 שנעצר נשא מטען שהתפוצץ, ונפצע קשה. תחנות רכבת תחתית סמוכות פונו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוטרים סמוך למקום הפיצוץ בניו יורק, היום
צילום: צילום: אי-פי

ארבעה בני אדם נפצעו היום (שני) בפיגוע בתחנת האוטובוסים המרכזית במנהטן שבניו יורק. רשויות החירום מסרו כי בין הפצועים חשוד שנעצר עם מטען צינור לגופו. ראש עיריית ניו יורק ביל דה בלאזיו הגדיר את האירוע כ"ניסיון טרור", והוסיף: "למזלנו הניסיון הזה לא צלח, תודה לאל שיש כמה פצועים".

לפי כלי תקשורת מקומיים, העצור, בן 27 ממוצא בנגלדשי שמתגורר בארצות הברית כשבע שנים, לבש וסט שהתפוצץ, וייתכן שנשא מטען נפץ נוסף. מצבו מוגדר קשה אולם לא נשקפת סכנה לחייו. מצבם של הנפגעים האחרים קל. בסי-אן-אן דווח כי האיש אמר בחקירתו כי ביצע את הפיגוע בגלל פעולות ישראל ברצועת עזה

כוחות חירום רבים הגיעו למקום הפיצוץ בצומת הרחובות 42 והשדרה השמינית, ופינו נוסעים מהרכבת התחתית. והנסיעות בשלושה קווים הופסקו עד להודעה חדשה. נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, עודכן בפרטי האירוע. 

תיעוד של רגע הפיצוץ


פרנסיסקו רמירז, שהיה בסמוך למקום הפיצוץ, סיפר לסי-אן-אן: "ירדתי מהאוטובוס ושמעתי שני פיצוצים. היו עליי אזניות והקול בכל זאת היה חזק והרגשתי את הרעידות. כל המעליות הפסיקו לעבוד". תחנת Port Authority היא תחנת האוטובוסים המרכזית בניו יורק, והגדולה בארצות הברית. היא כוללת גישה לרכבת התחתית. התחנה נמצאת בלב מנהטן וסמוכה אל כיכר טיימס ומדיסון סקוור גארדן. 

מושל ניו יורק, אנדרו קומו, אמר כי "כאשר שומעים על פצצה ברכבת התחתית זה אחד הסיוטים שלנו. רשויות החוק שלנו הגיעו לזירת האירוע. היה פיצוץ, זה היה מטען פרימטיבי". הוא הוסיף כי " אנחנו מקווים שהפצועים במצב קל".

הציוץ הראשוני של משטרת ניו יורק

הפופולריים