טראמפ: לא מכיר את המתלוננות, האשמות שקריות של הדמוקרטים

טראמפ: לא מכיר את המתלוננות, האשמות שווא
נשיא ארה"ב הכחיש כי פגש את הנשים שהאשימו אותו בהטרדה. לדבריו, מדובר בטענות של של הדמוקרטים כי "לא הצליחו להוכיח שהייתה קנוניה עם רוסיה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר היום (שלישי) כי אינו מכיר את הנשים המאשימות אותו בתקיפה מינית. לדבריו, מדובר בהאשמות שווא של המפלגה הדמוקרטית, לאחר שלא מתנגדיו לא הצליחו לפגוע בו במסגרת חקירות "רוסיה-גייט".

"למרות שבזבזו אלפי שעות והוציאו מיליוני דולרים, הדמוקרטים לא הצליחו להוכיח שהייתה קנוניה עם רוסיה - אז עכשיו הם עברו להאשמות שקריות וסיפורים מומצאים על נשים שאני לא מכיר ו/או מעולם לא פגשתי. פייק ניוז!", צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. 


אמש כינסו שלוש נשים הטוענות כי טראמפ הטריד אותן מינית מסיבת עיתונאים בניו יורק. הן קראו לקונגרס לחקור את התנהגותו, בתוך גל של האשמות דומות נגד גברים בולטים בהוליווד, בכלי תקשורת ובפוליטיקה.

במהלך השנתיים האחרונות, יותר מ-12 נשים טענו כי טראמפ הטריד מינית, ואף תקף מינית, שנים לפני שנכנס לפוליטיקה. במסיבת העיתונאים טענו ג'סיקה לידס, סמנתה הולבי ורייצ'ל קרוקס כי העדויות שלהן, ושל נשים נוספות, ראויות לבחינה מחדש בהקשר הרחב של קמפיין MeToo# והדיון הנוכחי בהטרדה מינית בארצות הברית.

את מסיבת העיתונאים ארגנה חברת Brave New Films, שהפיקה סרט תיעודי המציג 16 נשים המאשימות את טראמפ. בסרט, נשים מעלות נגד טראמפ האשמות על מגוון הטרדות ותקיפות, ולפיהן, בין היתר, נישק אותן בניגוד לרצונן, תפס באיבריהן האינטימיים והחליק את ידו מתחת לחצאית.  

קרוקס אמרה כי הקונגרס צריך "להניח בצד את השיוך המפלגתי ולחקור את ההתנהגות המינית הבלתי הולמת בעברו של טראמפ". היא סיפרה שכשהייתה פקידת קבלה בת 22 טראמפ נישק אותה בכוח מחוץ למגדלי טראמפ ב-2005. "הייתי בהלם. זה הרס אותי".

המתלוננות נגד טראמפ. מימין: הולבי, לידס וקרוקס, אמש בניו יורק (צילום: אי-פי)המתלוננות נגד טראמפ. מימין: הולבי, לידס וקרוקס, אמש בניו יורק (צילום: אי-פי)

עדויותיהן של לידס, הולבי וקרוקס נחשפו לראשונה כחודש לפני הבחירות לנשיאות. הולבי – לשעבר "מיס קרוליינה הצפונית" – סיפרה שטראמפ הטריד אותה ומתחרות אחרות בחדר ההלבשה. "הוא העמיד אותנו בשורה והסתכל עליי כאילו אני רק חתיכת בשר", אמרה. לידס סיפרה כי כשהייתה בת 38 טראמפ תקף אותה מינית במחלקה הראשונה בטיסה לניו יורק.

הנשים אמרו כי הן אינן סבורות שטראמפ יתפטר בשל ההאשמות, אולם הוא צריך לתת על כך דין וחשבון. טרמאפ ובכירים בבית הלבן הכחישו את ההאשמות, שחלקן מתארות אירועים משנות ה-80.

"הטענות השקריות הללו, שהופרכו לחלוטין ברוב המקרים על ידי עדי ראייה, זכו להתייחסות מקיפה במירוץ לנשיאות. העם האמריקני הביע את שיקול הדעת שלו והעניק נצחון מוחץ", נאמר בהודעת הבית הלבן, שהביעה ספק לגבי התזמון והמניעים הפוליטיים של הנשים.  

שגרירת ארצות הברית לאו"ם, ניקי היילי - אחת הנשים הבולטות בממשל טראמפ, אמרה אתמול בראיון, כי זכותה של כל אישה שחשה שקיבלה יחס לא ראוי מגבר להתלונן, גם אם היא מאשימה את הנשיא.

הפופולריים