אלבמה: המועמד הרפובליקני הפסיד בבחירות לסנאט לראשונה זה 25 שנה

מהפך: מועמד טראמפ הפסיד בבחירות לסנאט באלבמה
רוי מור, שהוביל בסקרים וזכה לתמיכת טראמפ למרות טענות כי הטריד מינית, הפסיד ליריבו הדמוקרטי דאג ג'ונס. טראמפ בירך את המנצח: "תהיה לרפובליקנים הזדמנות נוספת בקרוב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המועמד הדמוקרטי לבחירות באלבמה דאג ג'ונס
צילום: צילום: אי-פי

מועמד המפלגה הדמוקרטית דאג ג'ונס זכה הבוקר (רביעי) במפתיע בבחירות לסנאט במדינת אלבמה שבארצות הברית. בתום ספירת 99% מהקולות, הוביל ג'ונס בהפרש קטן של 1.5% על פני יריבו הרפובליקני רוי מור, שזכה לתמיכת הנשיא דונלד טראמפ והוביל בסקרים שנערכו טרם הבחירות.

נאום הניצחון של דאג ג'ונס באלבמה:

מדובר בפעם הראשונה שבה מועמד דמוקרטי זוכה במושב בסנאט באלבמה זה 25 שנים. בחירתו של ג'ונס תקשה עוד יותר על פעילות הרפובליקנים, המחזיקים גם כך ברוב זעום בסנאט המקומי של 51 מושבים מול 49 של המפלגה הדמוקרטית.

מור נחשב למועמד מעורר מחלוקת בשל האשמות כי הטריד מינית וקיים קשר מיני עם קטינות כשהיה בשנות ה-30 לחייו. קמפיין הבחירות שלו באלבמה קיבל סיקור נרחב בכלי התקשורת האמריקניים, וגרר ביקורות גם בתוך המפלגה הרפובליקנית. הוא עצמו הכחיש את הטענות והצהיר כי כלל לא הכיר את הנשים שהתלוננו.

למרות זאת, הנשיא טראמפ הכריז לקראת הבחירות המיוחדות לסנאט כי הוא תומך במור. "תושבי אלבמה יעשו מה שנכון. רוי מור תמיד יצביע איתנו", צייץ הנשיא בחשבון הטוויטר שלו לאחרונה – ותקף את המועמד היריב: "דאג ג'ונס הוא פרו-הפלות, חלש בטיפול בפשע ובהגירה בלתי חוקית, רע לבעלי נשק ווטרנים ומתנגד לחומה".

הבוקר, לאחר היוודע התוצאות, בירך טראמפ את המנצח. "ניצחון הוא ניצחון", כתב בטוויטר. "אנשי אלבמה נהדרים, ולרפובליקנים תהיה הזדמנות נוספת במושב הזה בתוך זמן קצר מאוד. זה לעולם לא נגמר!".


הפופולריים