טראמפ לפוטין: נשמח לעזרה עם קוריאה הצפונית

טראמפ לפוטין: נשמח לעזרה עם קוריאה הצפונית
הנשיא האמריקני פנה לרוסים בבקשה שיסייעו במאמץ לשכנע את קוריאה הצפונית לוותר על תכנית הטילים והגרעין שלה. טראמפ: סין עוזרת, רוסיה לא"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ עם ולדימיר פוטין
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, פנה היום (שישי) לרוסיה בבקשת עזרה בנושא המשבר עם קוריאה הצפונית. טראמפ אמר שהוא מקווה שנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, יסייע במאמץ לשכנע את הדיקטטורה לזנוח את תכנית הטילים והגרעין שלה.

"הנקודה העיקרית הייתה לדבר על קוריאה הצפונית משום שאנחנו נשמח לקבל את עזרתה של רוסיה עם הקוריאנים. סין עוזרת, רוסיה לא. אנחנו רוצים את העזרה של הרוסים", אמר טראמפ לעיתונאים. הנשיא האמריקני והנשיא הרוסי שוחחו אתמול בטלפון.

לפני כשבוע הזהירה קוריאה הצפונית פעם נוספת מפני מלחמה גרעינית בחצי האי הקוריאני, בעקבות תרגיל משותף שקיימו הצבאות של קוריאה הדרומית וארצות הברית. "המלחמה הפכה משאלה של 'אם' לשאלה של 'מתי'", נאמר בהודעה ששידרה הטלוויזיה הממלכתית במדינה.

לפני כשבועיים הודיעה פיונגיאנג כי היא קיימה ניסוי גרעיני נוסף, הפעם בטיל הבליסטי "הוואסונג 15", שלטענתה "יכול להגיע לכל מקום בארצות הברית". בהודעה נטען כי הטיל הגיע לגובה של 4,475 קילומטרים וטווח של 950 קילומטרים, וכי הוא נשא "מטען כבד".

הפופולריים