דיווח: אובמה מנע פעילות נגד רשת סמים של חיזבאללה כדי לא לפגוע בהסכם הגרעין עם איראן

"אובמה מנע פעילות נגד חיזבאללה בגלל איראן"
לפי דיווח ב"פוליטיקו", ממשלו של נשיא ארה"ב לשעבר הקשה במכוון על הגשת כתבי אישום נגד חברי ארגון הטרור הלבנוני, על מנת שלא לפגוע במו"מ עם איראן על הסכם הגרעין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תפיסת מבריחי סמים של חיזבאללה
צילום: צילום: אי-פי

אתר החדשות האמריקני "פוליטיקו" פרסם היום (שני) תחקיר, שבו נטען כי נשיאה הקודם של ארצות הברית ברק אובמה עיכב פעילות של רשויות האכיפה נגד רשת להברחת סמים של חיזבאללה. לפי הפרסום, ממשלו של אובמה מנע בחלק מהמקרים העמדה לדין והסגרה של חברים ברשת, משום שחשש כי פעילות נגדם תעכב את הסכם הגרעין שגיבשה ארצות הברית עם איראן.

בתחקיר נאמר כי במהלך תקופת כהונתו של אובמה, משרד המשפטים האמריקני ניהל מעקב ממושך אחרי רשת עולמית להברחת סמים של ארגון הטרור השיעי. לטענת גורמים, רשויות החוק כבר ביקשו להעמיד חלק מהם לדין ודרשו הסגרה של אחרים בגין הברחת סמים לשטח ארצות הברית – אך נתקלו בסחבת מצד הרשויות בוושינגטון, ולעיתים גם בסירוב מוחלט.

מערך ההברחות המדובר של חיזבאללה כלל הברחת קוקאין מאמריקה הלטינית לאפריקה ומשם לאירופה, וכן הברחות של סמים לתוך ארצות הברית. לפי הדיווח, ארגונו של חסן נסראללה נהג להלבין את כספי הסמים הללו באמצעות עסקי מכירות של כלי רכב אמריקניים משומשים באפריקה.

הגורמים שעליהם התבסס הדיווח טענו כי ממשל אובמה חשש שפעולה נגד חיזבאללה, המזוהה עם איראן, הייתה פוגעת במשא ומתן שהתנהל במקביל מול הרפובליקה האסלאמית סביב הסכם הגרעין. ההסכם נחתם בסופו של דבר בין איראן לבין המעצמות בקיץ 2015.

הפופולריים