טראמפ בנאום אסטרטגיית הביטחון הלאומי: "סין ורוסיה מהוות סכנה"

טראמפ בנאום הביטחון הלאומי: סין ורוסיה - סכנה
הנשיא האמריקני הציג את המדיניות החדשה של ארצות הברית תחת הנהגתו. הוא תקף את קודמיו בתפקיד: "הזניחו את הבית, שכחו את מי הם מייצגים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בנאומו הערב
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, תקף הלילה (שני) את רוסיה וסין בנאום שהוקדש לאסטרטגיית הביטחון הלאומי של מדינתו. 

טראמפ אמר כי "השימוש שעושות סין ורוסיה בטכנולוגיה ובתעמולה מהווה אתגר עבור וושינגטון". הוא הוסיף כי "ארצות הברית לא תסבול יותר מצב מתמשך של ניצול לרעה של תנאי סחר".

הנשיא האמריקני אמר כי ארצות הברית תבחן מחדש את הגישה לפיה שיפור יחסים עם מדינות אויב תהפוך אותן לשותפות עליהן אפשר לסמוך. לדבריו, מדינתו מתכוונת לממש את הדומיננטיות שלה בתחום האנרגיה כדי לשמור על השוק הבינלאומי פתוח.

במהלך הנאום תקף טראמפ את קודמיו בתפקיד ואמר כי "הרבה ממנהיגינו בעבר שכחו את מי הם מייצגים. הם עסקו בבניית מדינות מעבר לים אך הזניחו את החזית הביתית. הם לא התעקשו שבנות הברית שלנו ישלמו את חלקם בעלויות הביטחון. הם הזניחו את האימה הגרעינית בקוריאה הצפונית ואיפשרו לדעאש להשתלט על חלקים נרחבים של המזרח התיכון".

הנשיא האמריקני הוסיף כי נשיאים קודמים "הגבילו את סקטור האנרגיה האמריקני ופוליטיקאים השאירו את גבולותינו פתוחים לרווחה. מיליונים נכנסו למדינתנו, מדיניות ההגירה הייתה משהו שארצות הברית לא הצביעה עליו ולא בחרה בו. אזרחים אמריקנים נאלצו לשלם את החשבון על ההחלטות האלו".

הפופולריים