סעודיה: יירטנו טיל שהמורדים החות'ים שיגרו לריאד

סעודיה: יירטנו טיל שהחות'ים שיגרו מתימן לריאד
המורדים, שנתמכים על ידי איראן, טוענים כי היעד של הטיל ששוגר מתימן היה הארמון המלכותי. מדובר בניסיון השני בתוך חודש לפגוע בבירת סעודיה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מורדים ח'ותים בתימן, ארכיון
צילום: צילום: אי-פי

צבא סעודיה הודיע היום (שלישי) כי יירט והשמיד טיל בליסטי ששיגרו המורדים החות'ים מתימן לעבר ארמון המלוכה בריאד. הטלוויזיה בסעודיה מדווחת שאין נפגעים וכי לא נגרם נזק. זו הפעם השנייה בתוך חודש שסעודיה מיירטת טיל שנורה מתימן.

ברשת סקיי דווח שהמרחק בין נקודת השיגור של הטיל ליעד הוא כאלף קילומטר, וכי מדובר בטיל מתוצרת איראנית. דובר המורדים, מוחמד עבדול סלמן, אמר כי מדובר בטיל בליסטי מסוג וולקנו H-2.

בתחנת הטלוויזיה al-Masirah המזוהה עם המורדים הח'ותים דווח כי הטיל נועד לפגוע בפגישה של גדולה מנהיגים סעודיים שנערכה בארמון.

"אחרי אלף יום הטילים של המורדים החות'ים מגיעים למרכז ריאד, ולארמון של 'התוקפים'", אמר מנהיג החות'ים, עבד אל-מאליכ אל-חות'י, בנאום טלוויזיוני לרגל אלף ימים למבצע "סופה נחרצת" של הקואליציה בראשות סעודיה.

"אתם מבצעים תקיפות בצנעא, אנחנו נשגר טילים בליסטיים לריאד ולאבו דאבי. אתם תוקפים את ארמון הנשיאות בצנעא, אז אנחנו תוקפים את הארמון המלכותי בריאד. היום יש משוואה חדשה", אמר אלח'ותי.

תיעוד היירוט, כפי שהעלה לטוויטר עיתון סעודי:


מוקדם יותר החודש נשיא תימן לשעבר, עלי עבדאללה סאלח, חוסל בבירה צנעא על ידי המורדים החות'ים הנתמכים בידי איראן. על פי הדיווחים במדינה, סאלח חוסל בעקבות התמיכה המפתיעה שהביע לאחרונה בסעודיה.

בחודש שעבר טיל ששוגר מתימן יורט מעל ריאד. בתגובה, תקפו כוחות הקואליציה הערבית בהנהגת סעודיה מטרות של המורדים החות'ים, ובהם מתקנים לשיגור טילים, באזור הבירה צנעא.

ערב הסעודית וארצות הברית טוענות כי איראן היא זו שמחמשת את המורדים בטילים, אולם טהראן מכחישה. המורדים הח'ותים נלחמים בממשלת תימן ובקואליציה בראשות סעודיה מאז 2015.

הפופולריים