דיווח: ארה"ב מאיימת על מדינות בנוגע להצבעה באו"ם

ארה"ב מאיימת על מדינות בנוגע להצבעה באו"ם
עצרת האו"ם תתכנס מחר להצביע על החלטה הקוראת לנשיא טראמפ לחזור בו מההכרה בירושלים כבירת ישראל. השגרירה היילי בטוויטר: ארצות הברית תרשום שמות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שגרירת ארה"ב באו"ם ניקי היילי
צילום: צילום: אי-פי

ארצות הברית איימה על מספר רב של מדינות באו"ם שמתכוונות להצביע בעד ההחלטה בעצרת האו"ם, הקוראת לנשיא דונלד טראמפ לחזור בו מהחלטתו להכיר בירושלים כבירת ישראל. כך דיווחה הלילה (רביעי) סוכנות הידיעות התורכית "אנטוליה". ההחלטה אמורה לעמוד במוקד ישיבת חירום של עצרת האו"ם שצפויה להתכנס מחר בהתאם לבקשתן של תורכיה ותימן.

דיפלומטים ששוחחו עם סוכנות הידיעות התורכית ציינו, כי הם קיבלו מסרים כתובים משגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, שהזהירה אותם מההשלכות של ההצבעה בעד ההחלטה המדוברת. בנוסף, הם ציינו כי שגרירת ארצות הברית העבירה להם מסר ולפיו הנשיא טראמפ יתייחס לישיבה בעצרת האו"ם כעניין אישי. במכתב כתבה היילי: ‏ "הנשיא יעקוב מקרוב אחרי ההצבעה הזו וביקש לדווח לו מי הצביע נגד ארה"ב".

היילי עצמה צייצה הלילה בטוויטר כי "באו"ם תמיד מבקשים מאתנו לעשות יותר ולתת יותר. אז כשאנו מקבלים החלטה, לפי רצון העם האמיקני, בנוגע לאיפה למקם את השגרירות שלנו, אנחנו לא מצפים מאלו שעזרנו להם - לתקוף אותנו. ביום חמישי תהיה הצבעה שמבקרת את הבחירה שלנו. ארה"ב תרשום שמות".

הפופולריים