דרום אפריקה הודיעה על הורדת רמת היחסים עם ישראל

דרום אפריקה מורידה את רמת היחסים עם ישראל
בוועידת מפלגת השלטון במדינה החליטו פה אחד להורות לממשלה להחליף את השגרירות בתל אביב במשרד אינטרסים, זאת כאות הזדהות עם "תושביה המדוכאים של פלסטין"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ועידת מפלגת השלטון בדרום אפריקה
צילום: צילום: אי-פי

ועידת מפלגת השלטון בדרום אפריקה, "הקונגרס הלאומי האפריקני", החליטה הלילה (חמישי) פה אחד להורות לממשלה להוריד את רמת היחסים הדיפלומטיים עם ישראל. בוועידה הוחלט כי יש להחליף "באופן מידי וללא תנאים" את שגרירות דרום אפריקה בתל אביב במשרד אינטרסים. ההחלטה התקבלה כאות הזדהות עם "תושביה המדוכאים של פלסטין".

אייס מגושלה, מזכ"ל מפלגת הקונגרס האפריקני, מכריז על הורדת רמת היחסים עם ישראל:


בוועידת "הקונגרס הלאומי האפריקני" השתתפו גם נציגי פתח וחמאס. נציג פתח, ג'יבריל רג'וב, קרא למפלגה לנקוט צעדים נגד ישראל, כדי להעביר מסר ברור שעליה לשלם מחיר על הפרות זכויות האדם והחוק הבינלאומי שהיא מבצעת.

החלטת דרום אפריקה מגיעה על רקע ההכרה האמריקנית בירושלים כבירת ישראל, כאשר היום צפויה להתקיים הצבעה בעצרת האו"ם בנוגע להצעת החלטה המתנגדת להכרה של ארצות הברית

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, אמר אתמול כי בכוונתו לבטל את הסיוע האמריקני למדינות שיצביעו בעד ההצעה. "המדינות האלה מקבלות מאיתנו מאות מיליונים ואף מיליארדי דולר, ולאחר מכן מצביעות נגדנו באו"ם. בכוונתנו לעקוב מקרוב אחר ההצבעה. מבחינתי שיצביעו נגדנו, זה יחסוך לנו המון כסף", אמר טראמפ.

הפופולריים