טראמפ חתם על הרפורמה המקיפה במערכת המיסוי

טראמפ חתם על הרפורמה המקיפה במערכת המיסוי
עלות התכנית נאמדת ב-1.5 טריליון דולר. במסגרת הרפורמה יקוצצו מס החברות ומס ההכנסה: "זה הולך להיות נפלא לכלכלה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ חותם על חוקי המסים
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, חתם היום (שישי) על חוק, שמטרתו לקצץ במסים. עלות התכנית נאמדת בסך של 1.5 טריליון דולר. החתימה באה לאחר שנה של מאמצים של הבית הלבן ושל הרפובליקנים בקונגרס, וכעת ייכנס לתוקפו קיצוץ גדול במס החברות וקיצוץ במס ההכנסה.

 במסגרת הרפורמה של טראמפ, יקוצצו מסים בכל רמות ההשתכרות והזיכוי במס להורים עובדים יגדל. הרפורמה אמורה לחסוך לארצות הברית כ-300 מיליארד דולר, אך להשאיר כ-13 מיליון אזרחים בלי ביטוח בריאות.


 "אני קורא שהרבה משרות חדשות נפתחות, אנחנו הולכים להחזיר 4 טריליון דולר שיצאו מחוץ לגבולות המדינה. זה הולך להיות נפלא לכלכלה, זה ימנע מחברות לעזוב את אמריקה", אמר טראמפ במעמד החתימה בחדר הסגלגל. הנשיא האמריקני הוסיף כי הוא חותם על החוק היום ולא בעוד שבועיים - התאריך שנקבע לחתימה, משום שהוא לא רוצה שהתקשורת תגיד שאינו עומד בהבטחותיו.

 עוד אמר טראמפ כי "בראשון לפברואר כאשר אנשים יפתחו את תלוש המשכורת הם יראו שיפור, בגלל זה חתמתי על החוק היום. התאגידים נותנים מיליונים לעובדים שלהם בזכות החוק".

הנשיא טראמפ חותם על הרפורמה (צילום: אי-פי) 

נשיא ארצות הברית התייחס לחוסר התמיכה של המתנגדים לו מצד הדמוקרטים ואמר כי "הדמוקרטים הולכים להתחרט על אי התמיכה בחוק, הם רצו להיות חלק מזה אך זה לא הסתדר. אני באמת מאמין שבעתיד נעבוד על הרבה דברים במשותף". טראמפ הוסיף כי "בזבזנו 7 טריליון דולר במזרח התיכון בלי להזכיר את כל ההרוגים והכאב שזה הביא. אנחנו הולכים להתחיל לבנות את המדינה שלנו".

 "תשתיות זה הנושא הקל ביותר, למעשה ביטלנו את אובמה-קר, אבל תשתיות הולך להיות נושא קל כי הרבה אנשים מעוניינים לראות שיפור בנושא. בהתחלה רציתי להתחיל בנושא התשתיות אך החלטתי לשמור משהו קל להמשך הדוח. בהתחלה לא הכרתי הרבה דמוקרטים ורפובליקנים, היום התחברתי עם הרבה מהם ואני מבין את תהליך החקיקה טוב מאוד", אמר טראמפ.

הפופולריים