מחאה נדירה באיראן נגד השלטון: "מוות לדיקטטור רוחאני"

מחאה נדירה באיראן: "מוות לדיקטטור רוחאני"
גולשים איראנים פרסמו סרטונים ברשתות החברתיות, שבהם נראים אלפים מוחים בעיר משהד וקוראים: "שכחו מסוריה, תחשבו עלינו". דיווחים: כוחות הביטחון השתמשו בגז מדמיע
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה בטהראן (ארכיון)
צילום: צילום: אי-פי

אלפי בני אדם הפגינו בעיר משהד שבצפון-מזרח איראן נגד משטר האייתוללות במדינה. ההפגנה היא חלק ממחאה חדשה ונדירה שהולכת ומתרחבת בתקופה האחרונה ברפובליקה האסלאמית, שזוכה בינתיים לביטוי בעיקר ברשתות החברתיות - שם פורסמו היום (חמישי) סרטונים ותמונות שונות של המוחים מהשבועות האחרונים.


תיעוד הפגנה במשהד שבצפון איראן:


על פי עדויות גולשים בטוויטר, המפגינים במשהד השמיעו קריאות "מוות לרוחאני", וכינו את נשיא איראן "דיקטטור". בין היתר, הם הניפו את הסיסמה "שכחו מסוריה, חשבו עלינו", בגנות המעורבות של טהרן במלחמת האזרחים במדינה. בחלק מהציוצים נטען כי במהלך ההפגנה במשהד השתמשו כוחות הביטחון האיראניים בגז מדמיע נגד המשתתפים, וכמה מפגינים נפצעו. בנוסף, דווח על הפגנות גם בערים נוספות.

בחשבון הטוויטר "Iran Freedom" נכתב כי המחאה מתקיימת בערים נוספות באיראן פרט למשהד, בהן נישפור, גם כן בצפון-מזרח המדינה, יאזד שבדרום ומוקדים נוספים. "האנשים הזועמים מתנגדים לכוחות הביטחון - שהחלו לרסס גז מדמיע ומשתמשים בכוח כדי לפזר אותם", נטען עוד.


תיעוד: ירי גז מדמיע נגד מפגינים במשהד

על פי דיווחים בכלי תקשורת זרים שסיקרו את ההפגנות בשבועות האחרונים, שני מגזים שבולטים במחאה עד כה הם נשים וסטודנטים. בהפגנות מועלים נושאים שונים, בהם סוגיית העוני באיראן, שאלת המעורבות בסוריה וסיסמאות נוספות הנוגעות ל"אי-צדק חברתי".

הפופולריים