השלטונות באיראן נגד המפגינים: "אל תשתתפו באסיפות הלא חוקיות"

איראן למפגינים: "אל תשתתפו באסיפות לא חוקיות"
מיום רביעי נעצרו באיראן 50 בני אדם בהפגנות נגד השחיתות ויוקר המחייה. טראמפ צייץ הודעת תמיכה במפגינים ועורר סערה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנות באוניברסיטת טהרן
צילום:

ההפגנות באיראן נגד המשטר ונגד השחיתות ויוקר המחייה התשפטו במהלך היום (שבת) והגיעו עד לערים קום, שנחשבת עיר קדושה ומתנהלים בה סמינרים דתיים, ולטהרן הבירה, שם התרחשו הפגנות סטודנטים. בהפגנת הסטודנטים בטהרן נשמעו הקריאות: "במדינה אין דברים בסיסיים והמנהיג חי כמו אל" וגם: "שמרנים ורפורמיסטים, זמנכם נגמר". בקום קראו המפגינים: "אנחנו לא רוצים רפובליקה אסלאמית".

השלטונות באיראן הזהירו הבוקר את האזרחים שלא להשתתף ב"אסיפות לא חוקיות", לאחר יומיים של הפגנות ברחבי המדינה. שר הפנים האיראני אמר כי מי שישתתף בהפגנות "יגרום בעיות לעצמו ולאזרחים אחרים". בהפגנות המחאה באיראן, שהחלו ביום רביעי, נעצרו כ-50 בני אדם.

כ-4,000 בני אדם השתתפו הבוקר בהפגנת תמיכה בשלטון שהתקיימה בטהרן. כלי התקשורת באיראן התמקדו בהפגנות התמיכה במשטר האייטולות, אך ברשתות החברתיות הופצו סרטונים ותמונות על הפגנות מחאה ברחבי המדינה.

בתוך כך, נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הביע תמיכה במפגינים נגד המשטר ובציוץ בטוויטר קרא לשלטונות בטהרן לכבד את זכות המחאה של המפגינים. דבריו עוררו זעם בטהרן ודובר משרד החוץ באיראן אמר כי העם הפרסי אינו מעריך את ההערות האופורטוניסטיות של בכירים אמריקנים או של הנשיא.

הפופולריים