טראמפ על המפגינים באיראן: "נתמוך בהם כשיגיע הזמן המתאים"

טראמפ על המוחים באיראן: נתמוך בהם בזמן המתאים
נשיא ארה"ב הביע שוב תמיכה בהפגנות ברפובליקה האסלאמית: "יש לי כבוד עצום לאנשים שמנסים להפיל את המשטר המושחת בארצם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הביע היום (רביעי) תמיכה במפגינים באיראן והבטיח כי ארצו תעזור להם "בזמן המתאים". טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "יש לי כבוד עצום לאנשים באיראן שמנסים להפיל את המשטר המושחת בארצם. ארצות הברית  תתמוך בהם בגדול כשיגיע הזמן המתאים".

במהלך היומיים האחרונים התייחס טראמפ להפגנות באיראן, גם כן דרך חשבון הטוויטר שלו. אתמול כתב הנשיא האמריקני כי "האיראנים סוף סוף פועלים נגד המשטר האיראני המושחת והברוטלי. כל הכסף שהנשיא אובמה נתן להם בטיפשות, זרם לטרור ולכיסם. לאנשים יש מעט אוכל, אינפלציה גדולה והיעדר זכויות אדם. ארצות הברית עוקבת".

בשני כתב טראמפ כי "איראן מוסיפה להיות מדינה נכשלת למרות העסקה הנוראית של ממשל אובמה. העם האיראני הנהדר מדוכא מזה שנים. הם רעבים לאוכל ולחופש. העושר וזכויות האדם של איראן נשדדים. הגיע הזמן לשינוי!"


בתוך כך, מפקד משמרות המהפכה, מוחמד עלי ג'עפרי, הכריז היום על תבוסת המחאה באיראן, שאותה כינה "תוכנית מלחמת האחים של 2017".ג'עפרי אמר כי "אמריקה, ישראל וסעודיה נתנו את ההוראות לדאעש להתערב בשטח איראן ואפילו כוחות של המדינות הללו נכנסו לאיראן כדי לבצע פעולות טרור". הוא הוסיף כי "המוכנות של איראן מבחינה ביטחונית הביאה לתבוסת האויב פעם נוספת, משום שלו היינו חיים בתנאים או בנסיבות של מצרים טוניס או לוב - האבידות היו בלתי נתפשות.

הבוקר שוחח בטלפון נשיא איראן, חסן רוחאני, עם מקבילו הטורקי, רג'פ טאיפ-ארדואן, ואמר כי הוא מקווה שהמחאות באיראן יפסיקו בימים הקרובים. אתמול נודע כי ביקורו המתוכנן באיראן של שר החוץ הצרפתי, איב לה דריאן, נדחה למועד לא ידוע. הביקור היה אמור להתקיים בסוף השבוע הקרוב. נשיא צרפת, עמנואל מקרון, שוחח בטלפון אמש עם נשיא רוחאני והביע את דאגתו לנוכח מספר הקרבנות הבהפגנות האחרונות. מקרון קרא לעמיתו האיראני להפגין "איפוק ורצון להרגעה". הוא הזכיר כי"יש לכבד את החרויות הבסיסיות  ובמיוחד אלה של הביטוי וההפגנה".


הפופולריים