סופר הצללים של טראמפ: "אומרים עליו שהוא טיפש ואידיוט"

סופר הצללים של טראמפ: "אומרים שהוא אידיוט"
פרסום הספר Fire and Fury: Inside the Trump White House של מייקל וולף הוקדם להיום בשל הניסיון של נשיא ארצות הברית למנוע את פרסומו. מחבר הספר התייחס לסערה בראיון לרשת NBC
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

פרסום הספר Fire and Fury: Inside the Trump White House שעוסק בנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ובהתנהלותו בבית הלבן הוקדם להיום (שישי) לאחר שעורכי דינו של הנשיא ניסו למנוע את פרסומו. הספר, שהפך לרב מכר עוד בטרם יצא למכירה בחנויות, היה אמור להתפרסם ב-9 בינואר. מחבר הספר מייקל וולף התראיין היום לרשת NBC והתייחס לסערה סביב פרסום הספר: "זה ברור שטראמפ יתקוף וישלח עורכי דין, הוא מתנהג ככה כבר 35 שנה. אני עובד כמו כל עיתונאי, יש לי רשימות ותיעוד, אני עומד מאחורי כל מה שפרסמתי".

רב המכר החדש

תיאלצו להתאפק כי כל העותקים אזלו (צילום: אי-פי)

הסופר המשיך לתקוף את טראמפ ואמר כי "האמינות שלי מוטלת בספק על ידי האיש הכי חסר אמינות בהיסטוריה. טראמפ עוזר לי למכור את הספר. לא רק זה, הוא גם מוכיח את הטענות שלי בספר. זה יוצא דופן שנשיא ארצות הברית מנסה למנוע פרסום של ספר". וולף נשאל האם דיבר עם טראמפ וענה: "לחלוטין דיברתי עם הנשיא, גם אם הוא לא הבין שזה ראיון. דיברתי איתו אחרי טקס ההשבעה, ביליתי איתו שלוש שעות במהלך הקמפיין ובבית הלבן דיברתי גם עם אנשים שהיו אתו בקשר יומיומי".

וולף אמר כי הספר עוסק בשאלה אחת – איך זה לעבוד עם טראמפ ואיך מרגישים לאחר העבודה איתו. "100% מהאנשים סביבו מטילים בו ספק. כולם אומרים שהנשיא הוא כמו ילד. יש לו צורך בסיפוק דחפים מידי. אנשים אומרים שהוא טיפש ואידיוט. האיש הזה לא קורא או מקשיב, הוא כמו כדור-פינבול שעף לצדדים", אמר הסופר. הוא נשאל גם מה חושבים על טראמפ בתו איוונקה ובעלה ג'ארד קושנר, שהנשיא מינה אותו ליועצו, וענה כי "במצבם הנוכחי, מבחינה חוקית, הם שמים את כל יהבם בו".

מחבר הספר התייחס גם לסטיב באנון, שהיה מנהל הקמפיין של טראמפ ויועצו המיוחד לאחר שהתמנה לתפקידו כנשיא ופוטר. הוא אמר כי "הנשיא מנסה לעשות ספין כאילו הספר הוא על באנון, הספר הזה הוא על דונלד טראמפ. באנון בדרך מסוימת מתאר את המצב בשפה ציורית מאוד. הוא חשב שטראמפ יכול לבצע את האג'נדה שלהם, אבל הבין שטראמפ לא מתאים לעבודה הזו".

לפי קטע מספרו של וולף, באנון חשף בפני רוג'ר איילס, מייסד פוקס ניוז, את התכנית של טראמפ למזרח התיכון: "ישראל תמסור לידי ירדן את השליטה על הגדה המערבית, בעוד השליטה על עזה תעבור לידיים מצריות". בנוסף ציין באנון בפני אילס כי ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, שלדון אדלסון וטראמפ מסכימים ביניהם על העברת השגרירות האמריקנית לירושלים. הדברים פורסמו בסוכנות הידיעות הרוסית RT.

הספר עסק גם בנושא החקירות של ההתערבות הרוסית בבחירות. אתמול פרסם עיתון הגארדיאן הבריטי, כי באנון טוען ש"הפגישה בין דונלד טראמפ ג'וניור לקבוצה של רוסים במגדלי טראמפ בשנת 2016 היא "אינה פטריוטית" ו-"בוגדנית". הדברים נכתבו לאחר שעורכי העיתון קיבלו הצצה לספר החדש. עוד פורסם בעיתון שבאנון אומר בספר כי החקירה בנושא שיתוף הפעולה עם רוסיה תתמקד בהלבנת הון ואף צוטט כאומר "הם הולכים לשבור את דונלד טראמפ ג'וניור כמו ביצה בשידור חי". בפגישה במגדלי טראמפ נכחו טראמפ ג'וניור, ג'ארד קושנר, פול מאנפורט ועורכת הדין הרוסיה נטליה וסלניצקיה.

סטיב באנון (צילום: אי-פי)


גם היום טראמפ לא נרגע והמשיך לתקוף את יועצו לשעבר. בציוץ בטוויטר כתב הנשיא: "משפחת מרסר זרקה את המדליף הידוע בכינוי סטיב באנון המרושל. חכם!". המיליארדרית רבקה מרסר היא תומכת ידועה של הנשיא ותורמת רבות למפלגה הרפובליקנית. אתמול פרסמה מרסר הצהרה ובה כתבה כי היא ממשיכה לתמוך בטראמפ וכי היא ומשפחה לא דיברו עם באנון מזה מספר חודשים. היא הוסיפה כי אינה תומכת באג'נדה הפוליטית של באנון, אך הסתייגה וכתבה כי היא ומשפחתה אינם תומכים במעשים האחרונים של טראמפ.

טראמפ בתגובה לפרסומים השתלח בבאנון. בהודעה של הבית הלבן נאמר אתמול כי לבאנון הייתה השפעה קטנה מאוד וכי הוא השתמש בהדלפות כדי ליצור אשליה שתפקידו חשוב יותר ממה שהוא באמת. הנשיא טען כי הוא ובאנון כמעט ולא ניהלו פגישות אישיות וכי באנון מעמיד פנים שיש לו השפעה כדי להטעות אנשים שאין להם מושג, להם הוא עוזר לכתוב ספרים מזויפים.

דוברת הבית הלבן שרה האקביי-סנדרס התייחסה לספר של וולף ואמרה כי הוא "מלא בדיווחים שקריים ומטעים של אנשים שהיו חסרי השפעה בבית הלבן. השתתפות בספר, שהדרך היחידה לתאר אותו היא 'ספרות פחים צהובה', חושפת את הניסיון הנואש של אותם אנשים להישאר רלוונטיים".


הפופולריים