בארה"ב בודקים איך אפשר לא לסגת מהסכם הגרעין עם אירן

בארה"ב בודקים איך לא לסגת מהסכם הגרעין
למרות התנגדות טראמפ להסכם הגרעין עם איראן, שר החוץ האמריקני סיפר כי בממשל מחפשים פתרון שלא יבטל את ההסכם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ האמריקני, רקס טילרסון, אמר הבוקר (שבת) כי ממשל טראמפ פועל עם מחוקקים בכירים לתיקון החוק העוסק בהסכם הגרעין שנחתם עם אירן, כך שארצות הברית תוכל שלא לסגת מן ההסכם, הדורש אשרור בידי הנשיא בכל שלושה חודשים. בראיון לסוכנות הידיעות AP הוסיף טילרסון כי השינויים בחוק צפויים יוצגו בשבוע הבא או זמן קצר אחר כך.

על פי הדיווח, השיחות שמתקיימות בין הבית הלבן, משרד החוץ והקונגרס, אמנם לא יחמירו את המגבלות על פעילותה הגרעינית של אירן, אך יאפשרו להגביר את הפעולות שעושה ארצות הברית כדי לאכוף את ההסכם, וכך אפשר שהנשיא ישתכנע שלא לסגת ממנו. לפני שלושה חודשים נמנע הנשיא מלאשרר את ההסכם בנימוק שהוא אינו הולם את האינטרסים האמריקניים. עם זה, האריך בשלושה חודשים את ההקלה בעיצומים על אירן.

טילרסון ציין כי טראמפ אמר בעבר שבכוונתו לתקן את ההסכם או לבטל אותו, וכעת מתקיים תהליך לקיים את ההבטחה לתקן אותו. בראיון ל-AP מתח טילרסון ביקורת על המנעותו של האיחוד האירופי מלהביע תמיכה במחאות העממיות באירן. בעניין קוריאה הצפונית אמר שר החוץ האמריקני כי השיחות עם קוריאה הדרומית בעניין משחקי החורף האולימפיים יכולים לרמוז על נכונותה של פיוניאנג לדון גם בנושאים אחרים, בהם סוגיית הנשק הגרעיני.

הפופולריים