משמרות המהפכה: "הדפנו את המהומות שיצרו אויבי איראן"

משמרות המהפכה בישרו: "הדפנו את המחאה באיראן"
בהודעה מטעם המשטר האיראני בעקבות גל ההפגנות, נאמר כי "העם וכוחות הביטחון שברו את שרשרת המהומות שיצרו ארצות הברית, המשטר הציוני וסעודיה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה באוניברסיטת טהראן
צילום: צילום: אי-פי

כשבועיים לאחר פרוץ ההפגנות ברחבי איראן נגד משטר האייתוללות, בישרו היום (ראשון) משמרות המהפכה כי הצליחו להשתלט על גל המחאה. "העם האיראני וכוחות הביטחון הדפו את המהומות, שקיבלו תמריץ על ידי אויבים זרים", נאמר בהודעה שפורסמה באתר האינטרנט הרשמי של הכוח הצבאי האיראני.


בהודעה הואשמו מדינות מערביות, כמו גם סעודיה וגורמים נוספים בליבוי ההפגנות באיראן: "אנשי משמרות המהפכה, יחד עם אלפים מכוחות הבסיג', משטרה ומשרד המודיעין, שברו את שרשרת המהומות שנוצרה על ידי ארצות הברית, בריטניה, המשטר הציוני וסעודיה, הצבועים (ארגון האופוזיציה מוג'הידין חלק) והמונרכים".

גם ביום רביעי שעבר יצאה הודעה דומה מטהראן. מפקד משמרות המהפכה מוחמד עלי ג'עפרי הכריז על "תבוסת תכנית מלחמת האחים של 2017" בהתייחס לאירועי המחאה בארצו, והטיל את האחריות על "אמריקה, ישראל וסעודיה – שנתנו לדאעש הוראות להתערב בשטח איראן, ואפילו שלחו כוחות שלהן לאיראן כדי לבצע פעולות טרור".

אלוף במיל' עמוס גלעד על המחאה באיראן:

ג'עפרי טען כי "המוכנות הביטחונית של איראן הביאה לתבוסת האויב פעם נוספת, משום שלו היינו חיים בתנאים או בנסיבות של מצרים, טוניסיה או לוב  - האבידות היו בלתי נתפסות". על פי הודעתו, משמרות המהפכה התערבו בהפגנות שהתארגנו במחוזות איספהאן, לורסטן והמדאן.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הביע בשבוע שעבר תמיכה במפגינים באיראן והבטיח כי ארצו תעזור להם "בזמן המתאים". טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי "יש לי כבוד עצום לאנשים באיראן שמנסים להפיל את המשטר המושחת בארצם. ארצות הברית  תתמוך בהם בגדול כשיגיע הזמן המתאים".

בשבוע שעבר התבטא בנושא גם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, שהצהיר כי המחאה באיראן "הוכלה בצורה טובה ומהירה, ואין להשוות אותה למחאה בשנת 2009". בראיון לעיתון הלבנוני אל-מיאדין, אמר נסראללה: "אני רוצה להרגיע את אנשי ציר ההתנגדות, תהיו רגועים. אל תדאגו. התקוות של טראמפ, נתניהו והבכירים הסעודים שהמחאות יתגברו והמשטר באיראן ייפול לא יתממשו".

הפופולריים