דיווח: ארה"ב תקצץ כמחצית מכספי הסיוע לאונר"א

דיווח: ארה"ב תקצץ כמחצית מכספי הסיוע לאונר"א
גורם אמריקני טען כי הבית הלבן יעביר לסוכנות 60 מיליון דולר בלבד, וימנע העברה של 65 מיליון נוספים. דוברת משרד החוץ האמריקני: "מצפים ממדינות ערביות שיתרמו להם"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: צילום: אי-פי

ארצות הברית מתכוונת לקצץ כחצי מכספי הסיוע לסוכנות אונר"א – כך טען הלילה (שלישי) גורם רשמי בוושינגטון. לפי הדיווח, האמריקנים יעבירו לסוכנות של האו"ם 60 מיליון דולר, וימנע העברה של 65 מיליון נוספים. דוברת משרד החוץ האמריקני הת'ר נאוארט התבטאה בנושא ואמרה בתדרוך לכתבים כי "אנו מצפים ממדינות ערביות לתרום כסף לאונר"א".

הגורם שצוטט בכלי התקשורת האמריקניים הסביר כי ארצות הברית תשקול מה לעשות בעתיד עם הכספים שלא יועברו לאונר"א. לדבריו, "הסוכנות הזו צריכה לעבור הערכה מחודשת ויסודית בנוגע לאופן שבו היא פועלת וממומנת".

חברת הוועד הפועל של אש"ף, חנאן עשראווי, התייחסה לדיווח על הקיצוץ האמריקני בסיוע לאונר"א והאשימה את ישראל. "ארצות הברית פועלת לפי הנחיות מישראל שלפיהן יש לפרק את אונר"א", אמרה עשראווי בראיון לרשת סקיי ניוז בערבית.

לטענת הנציגה הפלסטינית, מדובר ב"צעד חסר אחריות, שעלול להביא יציבות לאזור. הפליטים לא נמצאים רק בפלסטין, אלא מפוזרים בכל מדינות העולם".

הבוקר פורסם בעיתון הירדני "אל-רד" כי אונר"א הפסיקה את עבודתם של יותר ממאה עובדים בירדן, המפוזרים ב-13 מחנות פליטים ברחבי המדינה. גורמים בארגון הסבירו כי הסיבה למהלך היא חיסכון בעלויות בשל הגרעון הכספי שבו הוא מצוי.

השבוע התחוללה סערה סביב נאומו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן, שבו הוא תקף בחריפות את נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. זאת, ברקע הדיווחים כי האחרון מפסיק את הסיוע לפלסטינים משום שהם אינם מוכנים לקיים משא ומתן עם ישראל.

"ייחרב ביתך, ממתי אנחנו מסרבים למשא ומתן?", אמר אבו מאזן בכינוס המועצה המרכזית של אש"ף. הוא הוסיף כי "ישראל סיימה את אוסלו ולא נשאר אוסלו, ועל המועצה המרכזית של אש"ף לקבל החלטות בנושא".

הפופולריים