סוריה: פקחי הנשק הכימי הבינלאומיים הגיעו לדומא

סוריה: פקחי הנשק הכימי הגיעו לדומא
שבועיים אחרי התקיפה המיוחסת למשטר אסד ושבוע אחרי הפצצת כוחות המערב במדינה, ינסו אנשי הצוות לאסוף דגימות מן השטח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בניין בדומא שהופצץ בתקיפת כוחות המערב בסוריה, בשבו
צילום: צילום: אי-פי

 פקחים של הארגון למניעת הפצת נשק כימי הגיעו היום (שבת) לדומא שליד דמשק שבסוריה, לאסוף דגימות מן השטח שבו על פי החשד תקפו כוחות אסד בנשק כימי לפני שבועיים - כך דיווחו כלי תקשורת ערביים.

לפי דיווחים, 150 בני אדם נהרגו בתקיפה בדומא, רבים מהם נשים וילדים. ארצות הברית ומדינות נוספות במערב האשימו את רוסיה ואת המשטר בדמשק שהם פועלים לטרפד את עבודת הפקחים ואף לטשטש ראיות בשטח. בשבוע שעבר תקפו מטוסים של צבאות ארצות הברית, בריטניה וצרפת אתרים סוריים שונים, בתגובה להתקפה הכימית.

במקביל, חברי מועצת הביטחון של האו"ם התכנסו היום בשבדיה, ודנו בדרכים לפתרון המלחמה בסוריה. המועצה, שלרוב מתכנסת בניו יורק, ערכה את המפגש בחווה מבודדת. שרת החוץ השבדית מרגוט וולסטרום אמרה: אני מקווה שיונחו על השולחן רעיונות חדשים בנושאים הללו -המצב ההומניטרי והנשק הכימי. היא הוסיפה: "(אך) אפילו סביבה יפה כמו זו לא יכולה לפתור את כל הבעיות".

עוד דווח היום כי צבא אסד ממשיך לתקוף יעדים של ארגון המדינה האיסלאמית (דאעש) ושל ג'בהת א-נוסרה מדרום לדמשק. על פי כמה דיווחים, בתקיפות אלה נהרגו כמה מפקדים בכירים של דאעש ובהם הפעיל "אבו הישאם אלח'אבורי", ה"אמיר של דאעש" בדרום הבירה הסורית. בארגון הטרור טרם הגיבו על דיווחים אלה.

אתמול אמר ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק כי על ישראל לשקול תגובה אם משטר אסד יפעיל נשק כימי ברמת הגולן. בראיון לחדשות השבוע בכאן 11 אמר ברק כי "השימוש בנשק כימי מעבר לגבולנו, יוצר אתגר לישראל. עלינו להבחין בין מה שקורה בעומק סוריה לבין הנעשה בסמוך לגבולנו". 

הפופולריים