נתניהו לפוטין: "איראן קוראת להשמדה של עוד שישה מיליון יהודים"

נתניהו לפוטין: "איראן קוראת להשמדת יהודים"
ברקע פרישת ארצות הברית מהסכם הגרעין, נחת היום ראש הממשלה במוסקבה במטרה "לשוחח על בעיות האזור" עם נשיא רוסיה. טרם הפגישה, השניים נכחו בטקס לציון ניצחון הרוסים על הנאצים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ולדימיר פוטין ובנימין נתניהו
צילום: צילום: אי-פי

ברקע פרישת ארצות הברית מהסכם הגרעין והמתיחות מול איראן, נפגש היום (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו במוסקבה עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין. בפתח הפגישה הודה ראש הממשלה לפוטין על שהוזמן לטקס לציון ניצחון הרוסים על הנאצים, ואמר: "אנחנו לא שוכחים את הלקח הגדול של הצורך להתייצב מול אידאולוגיה רצחנית בזמן".

"זה לא ייאמן, אבל 73 שנים אחרי השואה, יש מדינה במזרח התיכון - איראן - שקוראת להשמדה של עוד שישה מיליון יהודים", אמר נתניהו והדגיש: "ההבדל הוא שהיום יש לנו מדינה. אני מעריך מאוד את ההזדמנות לשוחח איתך על בעיות האזור, ואת הניסיונות לפתור את המשברים, להסיר את האיומים בצורה מושכלת, בצורה אחראית".

"אני מסיים ואומר לך שאני מאוד נרגש שהזמנת אותי למצעד הזה כראש ממשלת ישראל, כראש מדינת היהודים ושהזכרת את שואת היהודים היום. זו עוד עדות לקשר העמוק בין שני העמים שלנו ואני מודה לך על כך".

נתניהו ופוטין בצעדה לציון יום הניצחון על הנאצים:


לפני הפגישה, הודה פוטין לנתניהו על כך שהגיע לטקס לציון ניצחון הרוסים על הנאצים. "אנחנו יודעים היטב מה היחס של העם היהודי למלחמה שהייתה. היחס לנאציזם הוא שמאחד אותנו", אמר פוטין. "בפגישה שלנו ננסה לדבר על היחסים הדו-צדדים ועל הסיטואציה החריפה באזור. מקווה שלא רק נדון, אלא גם נמצא אולי דרך מוצא".

גורם צבאי סורי אמר אתמול  כי מערכות ההגנה האווירית של הצבא הסורי הגיבו לעבר שני טילים ישראליים שנורו, והשמידו אותם באזור אל-כיסווה בפרברי דמשק. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית דיווחה על פיצוצים באזור אל-כיסווה.

בישראל העריכו כי איראן מתכננת תקיפה נקודתית ברמת הגולן. בהתאם לכך, בצה"ל נערכים הגנתית והתקפית, כולל אפשרות של סיכולים ותקיפות בסוריה. צווי מילואים הוצאו לצרכים נקודתיים, ולא בהיקף נרחב. 

הבוקר דיווח מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם כי יעד התקיפה היה מצבור טילים השייך לאיראן או לחיזבאללה. בסוריה הטילו על ישראל את האחריות לתקיפה. עוד נמסר כי לפחות תשעה נהרגו וכמה בני אדם נפצעו, חלקם באורח קשה.


אתמול הכריז נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, במסיבת עיתונאים בבית הלבן, כי הוא מבטל את חלקה של ארצו בהסכם הגרעין עם איראן. "אני מודיע היום כי ארצות הברית תיסוג מהסכם הגרעין. אחתום על חידוש העיצומים הכלכליים על המשטר האיראני", הצהיר טראמפ.

בישראל נרשמה אתמול דריכות רבה לקראת ההכרזה של הנשיא האמריקני, שמגיעה בעיצומה של תקופה מתוחה מול איראן, בעיקר ברקע התבססותה בסוריה. 

הפופולריים