"הוא כמו היטלר ומוסוליני": אחייניתו של נשיא איראן עלתה למתקפה ונעצרה

אחייניתו של עלי ח'אמנאי: "הוא כמו היטלר"

בסרטון שהופץ בימים האחרונים ברשתות, תקפה פרידה מורדח'אני את הדוד שלה על רקע מחאת החיג'אב, וקראה לקהילה הבינלאומית לנתק את קשריה עם טהראן • על פי דיווחים באיראן, היא נעצרה והחלה לרצות 15 שנות מאסר
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פרידה מורדח'אני, אחיינית של עלי ח'אמנאי
צילום: -

פרידה מורדח'אני, אחייניתו של המנהיג העליון של איראן עלי ח'אמנאי, קראה לממשלות העולם לנתק את קשריהן עם טהראן על רקע הדיכוי האלים של המחאות העממיות שפוקדות את המדינה מזה כחודשיים. את הדברים אמרה מורד'חאני בסרטון שמופץ בימים אלה ברשתות. בנוסף, השוותה בדבריה את דודה להיטלר ולמוסוליני, והביעה את תקוותה כי "העם האיראני עוד יפיל את המשטר האסלאמי".

סוכנות הידיעות האיראנית HRANA, העוסקת בעיקר בענייני זכויות אדם, דיווחה כי מורדח'אני נעצרה ונכלאה כבר ביום רביעי האחרון (23/11) והחלה לרצות עונש מאסר של 15 שנים. מורד'חאני, שמוכרת כפעילת זכויות אדם ואזרח, היא מהנדסת במקצועה, ואביה המנוח היה נשוי לאחותו של ח'אמנאי.

בסוף השבוע שעבר עצר המשטר באיראן את שחקן הכדורגל ווריה גאפורי, איראני ממוצא כורדי ששיחק בעבר בנבחרת הלאומית, בחשד ל"תעמולה נגד המשטר ותמיכה במפגינים". גאפורי דיבר בפומבי על תמיכתו במחאה באיראן, וספציפית באוכלוסייה הכורדית אליה הוא משתייך.

הפופולריים