נשיא רוסיה לשעבר: כיבוש מחדש של שטחים שסיפחנו - עילה לשימוש בנשק גרעיני

בכיר רוסי מאיים: זו העילה לשימוש בנשק גרעיני
סגן יו"ר מועצת הביטחון של רוסיה, דמיטרי מדבדב, הזהיר כי כיבוש מחדש של שטחים שארצו סיפחה יהיה "סיבה להחלת סעיף 19 במדיניות ההרתעה הגרעינית" • שר ההגנה הרוסי: כ-300 אלף גברים גויסו במסגרת הגיוס החלקי עליו הכריז פוטין בחודש ספטמבר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דמיטרי מדבדב, 22.06.22
צילום: צילום: גטי אימג'ס

נשיא רוסיה לשעבר וסגן יו"ר מועצת הביטחון הנוכחי, דמיטרי מדבדב, כתב היום (שלישי) בחשבון הטלגרם שלו, כי כיבוש מחדש של שטחים שארצו סיפחה - הוא עילה לשימוש בנשק גרעיני. "המטרה של אוקראינה במלחמה נקראה על ידי המשטר במוסקווה" כתב מדבדב במסר המאיים. הוא הוסיף כי כל ניסיון שכזה הוא "סיבה להחלת סעיף 19 במדיניות ההרתעה הגרעינית".

מוקדם יותר היום אמר שר ההגנה של רוסיה, סרגיי שויגו, שכ-300 אלף גברים גויסו במסגרת הגיוס החלקי, שהכריז עליו הנשיא פוטין בסוף חודש ספטמבר. הגיוס הסתיים אתמול. לדברי שויגו, 87 אלף מן המתגייסים נשלחו למלחמה באוקראינה, אחרי שעברו הכשרה. היום אמור להתחיל מחזור הסתיו בגיוס לצבא רוסיה.

המסרים המאיימים ממוסקווה הגיעו לאחר שבשבוע שעבר צפה נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, בתרגיל של צבא רוסיה, שדימה הנחתת מכה גרעינית מסיבית. בסוף התרגיל אמר פוטין: "הפוטנציאל לעימות עולמי או אזורי עדיין מאוד גבוה".

בתוך כך, ערוץ טלגרם שמקורב לנשיא בלארוס אלכסנדר לוקשנקו, הודיע היום כי בלארוס מתכננת להקים בשטחה מרכזים לאימונים צבאיים משותפים לחייליה ולחיילי צבא רוסיה. לא נמסרו פרטים על היקף הכוחות הרוסיים שנמצאים בבלארוס ועל האופן שבו יתפרס הכוח המשותף לשתי המדינות. בלארוס אפשרה לרוסיה להשתמש בשטחה לפלישה לאוקראינה אך נמנעה עד כה מלהילחם לצידה. 

הפופולריים