שוב: פעילי אקלים מחו לצד יצירת אמנות מפורסמת

שוב: פעילי אקלים מחו לצד יצירת אמנות מפורסמת
אחרי ואן גוך ומונה - פעילי מחאה הדביקו את עצמם לצד היצירה "נערה עם עגיל פנינה" של יאן ורמיר המוצגת בהולנד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נערה עם עגיל_פנינה
צילום: צילום: אי-פי

פעילי איכות הסביבה מחו היום (חמישי) מול אחת מיצירות האמנות המפורסמות ביותר בעולם - "נערה עם עגיל פנינה" של יאן ורמיר, שמוצגת בגלריה המלכותית בהאג שבהולנד. למרות המחאה, הציור לא נפגם, ואחד מפעילי האקלים הדביק את עצמו לקיר שלצדו. המשטרה ההולנדית עצרה שלושה בני אדם באותה תקרית. 

זוהי אינה התקרית הראשונה בשבוע האחרון הקשורה למחאת פעילי אקלים מול יצירות אמנות. רק ביום ראשון האחרון שני פעילים גרמנים השליכו תפוחי אדמה לעבר יצירה של קלוד מונה במוזיאון בעיירה הגרמנית פוטסדאם, ולאחר מכן הדביקו את עצמם לקיר. היצירה ששוויה מוערך בכ-100 מיליון אירו, נוצרה בסוף המאה ה-19. מדוברות המוזיאון נמסר לכלי התקשורת כי לא נגרם נזק ליצירה, משום שהייתה ממוסגרת. 

בציוץ שפרסם ארגון "הדור האחרון" בצירוף תיעוד ההשחתה, נכתב: "אם צריך להשליך מחית תפוחי אדמה או מרק עגבניות לעבר יצירת אמנות, כדי לגרום לחברה לזכור שדלק המאובנים הורג את כולנו - אז נעשה זאת". עוד מסרו בארגון: "מה יותר חשוב - החיים או אמנות?".

גם בלונדון המשיכו פעולות המחאה למען איכות הסביהב. שתי פעילות מארגון איכות הסביבה הבריטי "Just Stop Oil" שפכו שתי פחיות של מרק עגבניות על "החמניות" של ואן גוך. היצירה מ-1888 ששוויה מוערך בכ-84.2 מיליון דולר, לא ניזוקה הודות לעובדה שהייתה מוגנת במסגרת זכוכית. 

הפופולריים