פוטין מאיים: נקפיא את אירופה בחורף

פוטין מאיים: נקפיא את אירופה בחורף
נשיא רוסיה היה תקיף בוועידה כלכלית בה השתתף: "אולי לא נכבד את החוזים החתומים ולא נספק לאירופה כלום"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוטין נואם במפגן תמיכה במלחמה באוקראינה 18.03.22
צילום: חדשות הערב

למרות הבידוד הבינלאומי שנכפה על רוסיה, נראה שהנשיא ולדימיר פוטין שומר על מצב רוח מרומם. היום (רביעי) התייצב נשיא רוסיה בפורום כלכלי שנערך במזרח הרחוק בעיר וולדיווסטוק ושיגר איום מרומז למערב לפיו רוסיה תספיק לספק אנרגיה כלל לשווקים המערביים. יש לציין כי מאז הפלישה לאוקראינה חלק ממדינות האיחוד האירופי ויתרו מיוזמתן על הגז הרוסי וחלק ויתרו על חלקו. בשל כך זינקו המחירים בשוק האנרגיה העולמי ומדינות רבות טרם גיבשו פתרון לסוגיית החימום לקראת החורף המתקרב. לאחרונה השמיעו בכירים במערב הצעות לפין יש לקבוע תקרת מחיר נמוכה לגז הרוסי. 

פוטין המודע היטב למצב זה אמר בפורום הבינלאומי: "ואם נקבל החלטה פוליטית שלא נכבד את החוזים שחתמנו עליהם? פשוט לא נמלא אותם ולא נספק כלום לאף מדינה? לא גז, לא נפט, לא מזוט. כלום. מה יהיה אם נפעל על פי האמרה הרוסית הידועה 'תקפא, תקפא זנב של זאב'?".

בהמשך התייחס פוטין למצב באוקראינה וחזר על העמדה הידועה של הקרמלין: "בקייב השתלטה על השלטון חבורה של ניאו נאצים שהפעילה טרור ממושך נגד אוכלוסייה דוברת הרוסית. הם עשו כל מה שהם רק רוצים בתמיכה מערבית. הפעילות שלנו נועדה לשנות מצב זה".

הפופולריים