רוסיה: נאפשר ביקור של נציגים מהאו"ם בתחנת הכוח הגרעינית בזפרוז'יה

רוסיה: נאפשר ביקור נציגי או"ם בתחנה הגרעינית
ההודעה מגיעה אחרי שיחת טלפון בין פוטין ומקרון, על רקע התחדשות הקרבות בין רוסיה לאוקראינה באזור התחנה, בה פועלים 6 כורים • יו״ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית: מוכן להוביל את הביקור בעצמי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תחנת הכוח הגרעינית בזפרוזיה אוקראינה
צילום: צילום: אי-פי

הקרמלין הודיע היום (שבת) כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין יאפשר לפקחים מהאו"ם לבקר בתחנת הכוח הגרעינית בזפרוז'יה, בה פועלים שישה כורים. ההודעה מגיעה אחרי שיחת טלפון בין פוטין לנשיא צרפת, עמנואל מקרון, על רקע התחדשות הקרבות בין רוסיה לאוקראינה באזור התחנה. יו״ר הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית בירך על ההודעה, והצהיר שהוא יהיה מוכן להוביל את הביקור בעצמו.

בשבוע האחרון התעצמו הקרבות באזור אותו כבשה רוסיה, וקייב ומוסקווה מאשימות זו את זו בירי פגזים שפגעו במבנים שנמצאים בשטח ובתכנון להזיק למקום. במקביל, סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה שלשום כי חברת האנרגיה הגרעינית של אוקראינה, "אנרגואטום", הודיעה שהכוחות הרוסיים מתכננים לכבות את הפעילות במבנים שמספקים חשמל ועדיין מתפקדים בתחנת הכוח בזפוריז'יה.

יום קודם לכן נשיא טורקיה, רג'פ טאיפ ארדואן, הזהיר בזמן ביקורו באוקראינה מפני אסון גרעיני בסדר גודל של אסון בצ'רנוביל לפני 36 שנים. גם מזכיר האו"ם אנטוניו גוטרש הזהיר מפני אסון וקרא לפרז את אזור התחנה הגרעינית, שבה שישה כורים.

הפופולריים