רם בן ברק: "מעריך שייחתם הסכם גרעין, שיהיה אולי טוב לאמריקנים ופחות לנו"

ח"כ רם בן ברק: "מעריך שייחתם הסכם גרעין"
יו"ר ועדת החוץ והביטחון בריאיון להכול פוליטי: " אם יהיה הסכם לא טוב שיוביל את איראן לפצצה, נצטרך לשקול את צעדינו" • איראן חשפה בסיס מל"טים התקפיים ארוכי טווח
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רם בן ברק בריאיון להכול פוליטי 28.05.22
צילום: -

ברקע חיסול הבכיר האיראני והמתקפה במתקן הצבאי בפרצ'ין: יו"ר ועדת החוץ והביטחון, רם בן ברק, העריך הערב (שבת) בריאיון לתוכנית הכול פוליטי בכאן 11 שייחתם הסכם גרעין. "ההסכם יהיה אולי טוב לאמריקנים אבל פחות טוב לנו", הוא אמר ליערה שפירא וסולימאן מסוודה. "בהיעדר אופציה אחרת - הסכם יכול להיות הדבר הכי פחות רע. אם יהיה הסכם לא טוב שיוביל את איראן לפצצה, נצטרך לשקול את צעדינו – ויש לנו מה לעשות בעניין". 

איראן חשפה בסיס מל"טים התקפיים ארוכי טווח

כלי התקשורת באיראן דיווחו היום כי רמטכ"ל צבא איראן, מוחמד באגרי, ביקר במתקן צבאי סודי ותת-קרקעי, בו מפתח הצבא מל"טים התקפיים מתקדמים וארוכי טווח. בין הטילים שנחשפו בבסיס הסודי בזמן הביקור - טיל שיוט, שיכול להגיע למהירות של אלף קמ"ש, ולמרחק של 200 ק"מ. מדובר בטיל השיוט האיראני הראשון שיכול לצאת ממל"ט.

מוקדם יותר דיווחו במדינה כי שני שוטרים נורו על ידי "בריונים חמושים" בטהראן. על פי הדיווחים, החמושים נעצרו בידי כוחות הביטחון בזירה. בסוכנות הידיעות "תסנים" דווח כי כמה אנשים התקהלו מול בניין ממשלתי בעיר התחתית של טהראן, כשחמוש פתח בירי לעבר שוטרים ואזרחים. השוטרים נורו ברגל ובפנים, המתנקש נעצר וטופל על ידי כוחות המשטרה.

אמש הודיעו משמרות המהפכה של איראן כי השתלטו על שתי מכליות נפט יווניות במפרץ הפרסי. ההשתלטות מתרחשת יומיים לאחר שיוון סייעה לארצות הברית בהשתלטות על שתי מכליות נפט איראניות בשל הפרת סנקציות בים התיכון.

אחת המכליות היווניות, כפי שתועדה סמוך לאיסטנבול ב-2019 (צילום: אי-פי)

הארגון הצבאי האיראני אינו פירט את העילה לתפיסת המכליות. משרד החוץ היווני מחה בפני השגריר האיראני במדינה על "ההשתלטות האלימה". בנוסף, משרד החוץ באתונה הזהיר מפני פגיעה ביחסים בין איראן לאיחוד האירופי, שיוון חברה בו. מדובר בהשתלטות הראשונה על מכליות במפרץ הפרסי מזה כמה חודשים.

בהכנת הידיעה השתתפה מאיה ראכלין 

הפופולריים