איתן סטיבה נפרד מתחנת החלל: "שיתוף פעולה בינלאומי מרשים"

איתן סטיבה נפרד מתחנת החלל: "היה שת"פ מרשים"
בתחנה הבינלאומית ערכו טקס לצוות החללית דרגון לקראת החזרה לכדור הארץ, שנדחתה למחר עקב תנאי מזג אוויר לא אופטימליים • החללית דרגון תתנתק מתחנת החלל הבין-לאומית ב-05:00 ותנחת בכדור הארץ ב-22:24 • הבוקר שידר סטיבה שעת סיפור לילדים בישראל
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איתן סטיבה מתכונן לליל הסדר מתחנת החלל
צילום: איתן סטיבה מתכונן לליל הסדר מתחנת החלל

דחייה בחזרתו לכדור הארץ של האסטרונאוט ואיש העסקים הישראלי, איתן סטיבה. הבוקר (שלישי) נמסר כי סטיבה המבקר בתחנת החלל הבין-לאומית, יחל את דרכו חזרה לכדור הארץ יחד עם צוות החללית דרגון מחר בבוקר במקום היום וזאת עקב תנאי מזג אוויר לא אופטימליים.

בטקס הפרידה של תחנת החלל מצוות Ax-1, שיתף סטיבה: "איחרתי לפגישה כי בדיוק היה מעבר מעל ישראל, שמים בהירים. זה היה כיף גדול לראות את הארץ מצפון עד דרום. 10 ימים פה היו מיוחדים במינם, שיתוף הפעולה הבינלאומי הזה מרשים ומיוחד במינו. למדנו המון, מרגיש כאילו רק התחלתי, ואני מוכן להישאר פה עוד איזה חודש".

ההתנתקות מתחנת החלל צפויה להתרחש מחר בשעה 05:00 שעון ישראל וההגעה לכדור הארץ בשעה 22:24 בערב. בצהריים קיימו חברי צוות החללית טקס פרידה. 

הבוקר שודרה מהחללית "שעת סיפור" ובה הקריא סטיבה לילדים שצפו בו בישראל את הספר "יופי של עולם", שסיפר ואייר פאול קור וכתבה יעל גובר. סטיבה נעזר בעותק שנוצר במיוחד עבור משימת 'רקיע' והוקטן ב-20% מגודלו המקורי, כדי לעמוד בתנאי הגודל והמשקל שהציבה סוכנות החלל האמריקנית.

הספר "יופי של עולם" הוענק לילדי הגנים הממלכתיים המשתתפים בתוכנית "ספריית פיג'מה" ובתוכנית המקבילה בערבית "מכתבת אלפאנוס", שפועלות בשיתוף קרן גרינספון ישראל ומשרד החינוך. במהלך השידור והקראת הסיפור שולבו איורים מהספר.

ב-8 באפריל המריא האסטרונאוט הישראלי איתן סטיבה לתחנת החלל הבינלאומית (ISS) כחבר צוות AX-1 ובמסגרת משימת 'רקיע'. צוות Ax-1 הוא הצוות הראשון בהיסטוריה שמורכב כולו מאסטרונאוטים פרטיים והמריא ממרכז קנדי שבקייפ קנרבל בפלורידה, בחללית  דרגון 2 של SpaceX.

הפופולריים