יועצו הבכיר של זלנסקי לענייני ביטחון: "אם ישראל תיקלע למצב דומה - נסייע לה"

"אם ישראל תיקלע למצב דומה - נסייע לה"
אלכסיי אריסטוביץ' בריאיון מיוחד לכאן חדשות: "יכולים לקוות כי בטווח זמן הגיוני נתחיל לדבר על הפסקת אש, שביתת נשק והסגת כוחות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלכסיי אריסטוביץ'
צילום: -

יועצו הבכיר של נשיא אוקראינה ולודימיר זלנסקי, אלכסיי אריסטוביץ', אמר היום (ראשון) כי אוקראינה "מעריכה מאוד את התיווך הישראלי, תיווך בסוגיה קשה מעין זו הוא דבר משמעותי ביותר". בריאיון לשליחת כאן חדשות בקייב הדס גרינברג טען אריסטוביץ' כי "הדרגים הגבוהים של ההנהגה הרוסית אומרים כי המשא ומתן ממשיך - הם היו רוצים שהכול ייחתם מהר". לכן, אומר אריסטוביץ', "אנחנו יכולים לקוות שבטווח זמן הגיוני נתחיל לדבר על הפסקת אש, שביתת נשק והסגת כוחות".

"רוסיה והנהגתה מבינות שהן כבר מותשות ושהן אינן מצליחות להשיג את יעדיהן באמצעות לחימה" טען אריסטוביץ' והרגיע כי לרוסים חסרים "הן הכוחות והכן היכולות כדי לכבוש את קייב". עם זאת, הצטרף יועצו הבכיר של זלנסקי לענייני ביטחון לבקשות הסיוע מישראל באספקת כלי נשק והגנה. אריסטוביץ' ציין כי הוא מבין שישראל נמצאת "במצב מסובך", ושהוא מבין כי "כמו כל מדינה היא צריכה קודם כל לדאוג לביטחון שלה".

תיווך כחול לבן | עוד יום

על היחסים בין אוקראינה לישראל, אומר אריסטוביץ', כי למרות שבין המדינות היסטוריה לא פשוטה, השבועות האחרונים הוכיחו כי "אנחנו יכולים להגיע לשלב חדש של היחסים שלנו". עוד אמר היועץ הבכיר והתחייב: "אם ישראל תיקלע למצב דומה - אוקראינה תהיה מוכנה לסייע לה".

את דבריו סיים אריסטוביץ' במסר לנשיא רוסיה ולדימיר לפוטין: "הקצינים שלך משקרים לך. ככל שתבין מהר יותר את מה שקורה כאן, כך אתה בעצמך גם תרצה להביא מלחמה זאת לקיצה".

הפופולריים