מבוקש: החייל האוקראיני שסומן כמטרה - וברח לפולין

החייל האוקראיני שסומן כמטרה - וברח לפולין

סרגיי לוסקו, נהג אובר בפולין, הוא חייל אוקראיני לשעבר, שהיגר לפני כמה שנים כדי לבנות לו ולמשפחה שלו עתיד טוב יותר. לאחר שנלחם ברוסים ב-2014 הוא סומן כמטרה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המבוקשים 10.03.22
צילום: המבוקשים 10.03.22

סרגיי לוסקו, אוקראיני שמשמש כיום כנהג בשירות ההסעות "אובר", מתגורר כעת בפולין. הוא שירת בעבר בצבא אוקראינה ונלחם במלחמה בחצי האי קרים, אך היגר בשנים האחרונות לפולין כדי לבנות לו ולמשפחתו עתיד טוב יותר. 

הלב של סרגיי, אותו פגשנו כשחיפשנו דרך מהירה להגיע מקרקוב שבפולין לגבול האוקראיני, נשאר באוקראינה. כששאלנו אותו מדוע הוא לא חוזר למדינה להילחם יחד עם חבריו, חלקם חברים לנשק, הוא מספר כי הרוסים סימנו אותו ומנטרים את הפייסבוק שלו. 

כשרוסיה פלשה לחצי האי קרים ב-2014 – סרגיי והיחידה שלו הסבו לכוחות הבדלנים שם וגם לצבא הרוסי, כך הוא מספר, נזק רב. מאז הם מחפשים אותו וחיילים נוספים בצבא האוקראיני, והיום בימי המלחמה - יותר מתמיד. הוא מככב מאז באתרי אינטרנט רוסיים ושל הכוחות הפרו רוסיים, כשראשו מוקף בעיגול אדום.

הוא מוסיף כי אינו יכול לחזור לאוקראינה מכיוון שהמשפחה שלו בפולין תלויה בו כלכלית: "אחותי לא עובדת, היא נמצאת עם הילדים ועם בעלה. היא לא עזבה את קייב בבוקר ה-24 בפברואר כשהתחילו ההפצצות, אחותה הגיעה אלינו וגם הילדים שלה, כך שיש לי הרבה אנשים לכלכל". 

הפופולריים