היסטוריה: הטיסה האזרחית הראשונה יצאה לחלל

היסטוריה: הטיסה האזרחית הראשונה יצאה לחלל
חברת ספייס אקס שיגרה אמש חללית ובה 4 אסטרונאוטים חובבנים שאינם מייצגים שום ארגון ממשלתי. הם יקיפו את כדור הארץ במשך שלושה ימים לפני שישובו
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טיסה אזרחית ראשונה לחלל 15.9.2021
צילום: צילום: אי.פי

חללית של חברת ספייס אקס ובתוכה ארבעה אסטרונאוטים חובבנים, שאינם שליחים מטעם שום גוף רשמי או ממשלתי, המריאה הלילה לראשונה לחלל. החללית שוגרה מפלורידה והיא צפויה להקיף את כדור הארץ במשך שלושה ימים ואמורה, לפי התכנון, לשוב לכדור הארץ בשבת.

עשרות צופים נרגשים הגיעו לצפות בהמראה ההיסטורית. מדובר בצעד הגדול ביותר שנעשה אי פעם לקראת טיסות שיקחו בעתיד גם אזרחים לחלל. בין האסטרונאוטים שהמריאו בטיסה הייתה גם היילי ארקנו, בת 29, שהפכה לאישה הצעירה ביותר שתגיע לחלל. היא החלימה ממחלת הסרטן ועובדת בבית חולים לילדים. איתה המריאו גם דוקטור סיאן פרוקטור, שניסתה להפוך לאסטרונאוטית לפני יותר מעשור, אבל לא עברה את המבחנים וכעת, קיבלה הזדמנות נוספת: "אני הולכת להיות טייסת החלל השחורה הראשונה, יש לי הדדמנות לא רק להגשים את חלומי אלא גם להוות השראה לדורות הבאים של נשים וילדות שחורות", אמרה פרוקטור.

עם השתים יצאו להרפתקה גם כריס סמברוסקי שהחליט להירשם למשימה בגלל פרסומת שראה בסופרבול והמיליארדר ג'ראד אייזמן, מפקד המשימה והחבר היחיד עם ניסיון בחלל: "זו אחריות גדולה. עלינו לבצע את המשימה בצורה טובה מאוד כדי שהדלת תוכל להישאר פתוחה למשימות הבאות בעתיד", אמר אייזמן.

הפופולריים