דיווח: אישור חיסון ילדים בגילי 11-5 - עד סוף אוקטובר

דיווח: אישור חיסון ילדים - עד סוף אוקטובר
שני בכירים במערכת הבריאות האמריקנית העריכו בשיחה עם רויטרס שלחברת "פייזר" יהיו מספיק נתונים עד אז כדי שתוכל לבקש מה-FDA אישור חירום
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
חיסון פייזר, 8.7.21
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

שני מקורות בכירים במערכת הבריאות האמריקנית אמרו הלילה (שבת) לסוכנות הידיעות רויטרס כי ייתכן והרשויות יעניקו אישור למתן חיסוני קורונה לילדים בגילים 11-5 עד סוף אוקטובר. הערכה זו מבוססת על ציפייה שעד אז לחברת "פייזר" יהיו מספיק נתונים מהניסויים הקליניים שלה בכדי שתוכל לבקש ממינהל המזון והתרופות האמריקני (FDA) אישור חירום לחיסונים אלה עבור קבוצת גיל זו.

לטענת אותם גורמים, ב-FDA יחליטו אם החיסונים בטוחים ויעילים עבור ילדים בקבוצת הגיל בתוך שלושה שבועות מרגע הבקשה לאישור מיוחד. מוקדם יותר הערב הודיעה דוברת הבית הלבן ג'ן סאקי כי הנשיא ג'ו ביידן עתיד לקבל זריקת בוסטר של החיסון נגד קורונה. יחד עם זה, סאקי לא ציינה מתי יקבל ביידן את "הבוסטר", אלא רק אמרה שזה יקרה ברגע  שהחיסונים הללו יהיו זמינים בתפוצה רחבה.

אתמול הכריז הנשיא ביידן על שורת צעדים שמטרתם לחייב את תושבי ארצות הברית להתחסן נגד קורונה. במרכז התוכנית עומדת הדרישה מכל עסק שבו יותר ממאה עובדים - לדאוג לכך שכל עובדיו יחוסנו, כשמי מהם שפטור מחיסון יידרש להיבדק באופן תכוף. על עסקים שלא יעמדו בדרישות החיסון, יוטלו עונשים כספיים כבדים בגובה של עד 14 אלף דולרים. עובדי הממשלה הפדרלית יחויבו בחיסונים ללא כל אפשרות לפטור.

הפופולריים