ביידן הכריז: חובת חיסון לעסקים עם יותר ממאה עובדים

ביידן: חובת חיסון לעסקים עם יותר ממאה עובדים
הנשיא האמריקני תקף את מתנגדי החיסונים: "כולנו משלמים את המחיר על הסירוב שלכם" • על עסקים שלא יעמדו בדרישות יוטלו קנסות של עד 14 אלף דולרים • עובדי הממשל לא יוכלו לקבל פטור מהמהלך
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נאום ביידן הלילה, 27.8
צילום: צילום: רויטרס

הנשיא ביידן הכריז הלילה (חמישי) על שורת צעדים שמטרתם לחייב את תושבי ארצות הברית להתחסן נגד קורונה. במרכז התוכנית עומדת הדרישה מכל עסק שבו יותר ממאה עובדים - לדאוג לכך שכל עובדיו יחוסנו, כשמי מהם שפטור מחיסון יידרש להיבדק באופן תכוף. על עסקים שלא יעמדו בדרישות החיסון, יוטלו עונשים כספיים כבדים בגובה של עד 14 אלף דולרים. עובדי הממשלה הפדרלית יחויבו בחיסונים ללא כל אפשרות לפטור.

כמו כן, דורש ממשל ביידן שכל מוסד רפואי המקבל מימון כלשהו מהממשלה, יחייב את כל עובדיו להתחסן. לפי ההערכה, הצעדים החדשים יחייבו כשני שליש מכלל העובדים במשק האמריקני להתחסן. בנוסף, הכריז ביידן על הגברת האכיפה של חובת עטיית מסכות בתחבורה ציבורית ובמטוסים, ויחול חיוב גם על מארגני מופעים ואירועי ספורט לבדוק שהמשתתפים מחוסנים.

בנאום בבית הלבן תקף הנשיא את אלו שעדיין מתנגדים להתחסן: "היינו סבלנים, אבל סבלנותנו הולכת ונשחקת. כולנו משלמים את המחיר על הסירוב שלכם", אמר. לדעת כמה מחוקקים רפובליקנים, התקנות החדשות אינן חוקתיות ועל כן ידרשו מבית המשפט לבטלן.

הפופולריים