הסוכנות לאנרגיה אטומית: ציוד שלנו נפגע בתקיפה שמיוחסת לישראל באיראן

סבא"א: ציוד שלנו נפגע בתקיפה באיראן
סבא"א מאשימה: נהרסו מצלמות ומכשירי מעקב, המיועדים לפיקוח אחר הפעילות האיראנית באתר גרעין במקום - אליו אסר המשטר את כניסתם של אנשי הסוכנות בחודש פברואר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תיעוד לווין ראשון: נזק באתר של הסוכנות לאנרגיה אטומית בקאראג'
צילום: קרדיט לצילומים; Intel Lab intelligence

הסוכנות הבין לאומית לאנרגיה אטומית (סבא"א) פרסמה היום (רביעי) דוח ובו היא מאשימה: ציוד מעקב שלנו נפגע בתקיפה שמיוחסת לישראל באתר גרעין באיראן בחודש יוני. בתקיפה באתר לייצור צנטריפוגות בעיר כראג' באיראן נהרסו מצלמות ומכשירי המעקב של הסוכנות. 

סבא"א מסרה בדוח, המיועד לקהילה הדיפלומטית, כי המתקפה באתר הובילה לפגיעה קשה ביכולות המעקב של הסוכנות אחר הפעילות האיראנית במקום. זאת לאחר המשטר האיראני אסר את כניסתם של אנשי הסוכנות לאתר עוד בחודש פברואר. עם זאת, נמסר כי המשטר התיר את המשך הצבתן של מצלמות במקום. 

עוד צוין בדוח שהממשלה החדשה באיראן ממשיכה להעלות באופן דרמטי את רמת הייצור של אורניום מועשר, תוך שהיא מונעת את הבקרה של סבא"א - דבר המקשה עוד יותר על מאמציהן של מדינות המערב להחיות את הסכם הגרעין מ-2015. בתחילת חודש יוני הטילה איראן את האשמה למתקפה על ישראל.

מתקרבים לנקודת רתיחה | האזינו לעוד יום

בד בבד, נשיא איראן אבראהים ראיסי ממשיך לאיים לגבי השלכות אפשריות אם הסוכנות תקבל החלטה שפוגעת בארצו. בשיחה עם נשיא המועצה האירופית אמר ראיסי: "צעד לא מועיל מצד סבא"א יפגע בשיחות בווינה". 

הפופולריים