ממשיך לחתור: שיא ישראלי חדש למארק מליאר

ממשיך לחתור: שיא ישראלי חדש למארק מליאר
השחיין, שזכה עד כה בשתי מדליות זהב במשחקים הפראלימפיים, שבר בפעם השנייה היום את השיא הישראלי במשחה ל-50 מטר חופשי. הוא סיים את משחה הגמר במקום ה-6 עם תוצאה של 28.49 שנ' שניות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מארק מליאר, שחייה, שחיין, משחה, פראלימפי, טוקיו, 29.8.21 | צילום: עמית אלמוג
צילום: צילום: עמית אלמוג

המשחקים הפראלימפיים בטוקיו: לאחר שזכה במדליית זהב שנייה, שבר היום (שלישי) השחיין מארק מליאר פעמיים את השיא הישראלי ב-50 מטר חופשי. מליאר סיים את משחה הגמר במקום השישי עם שיא חדש של 28.49 שניות. שיפור של שמונה מאיות השנייה מהשיא הקודם שהשיג הבוקר בחצי הגמר. השחיינית אראל הלוי סיימה את המשחה ל-100 מטר חופשי במקום 13 ואחרון במוקדמות. ורוניקה גירנקו סיימה במקום ה-14 והאחרון במשחה המוקדמות ל-50 מטר חזה.

המדליסטית מורן סמואל תחזור ארצה הבוקר מיפן, כשבידה מדליית הכסף שקטפה בחתירה ל-2,000 מטרים בסירת יחיד. סמואל בת ה-39, מדליסטית הארד מריו 2016, חתרה בזמן של 11:18.39 דקות - שנייה רק לאלופת העולם, בירגיט סקרסטין הנורווגית, שניצחה וזכתה בזהב בזמן של 10:56.88.

"לא נתתי לשום דבר לעצור אותי ולהזיז אותי מהמטרה", הכריזה סמואל אחרי הזכייה שלשום. "נתתי את הכול בתנאים מאוד קשים, אני שוב על הפודיום עם מדליית כסף". בטיסת החזרה לארץ נחת גם החותר שמוליק דניאל.

אתמול זכה השחיין עמי דדאון במדליית זהב במשחה ל-200 מטר חופשי ושבר את שיא העולם כשקבע זמן של 2:44.84 דקות. זמן קצר קודם לכן, השחיין מארק מליאר זכה בארד במשחה ל-100 מטר גב - המדלייה השלישית שלו אחרי שזכה פעמיים בזהב. הוא סיים במקום השלישי בתוצאה של 1:10.08 דקות וקבע שיא ישראלי.

אימו של דדאון סיפר בריאיון לאסתי פרז בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב: "היה המון מתח, ידעתי שזו אמורה להיות מדליית זהב. אחד החלומות שלו היה שהתקווה תתנגן. הוא מגשים חלום ואין שמחה ממני". אביו הוסיף: "עמי מגיל קטן מאוד עשה את הבחירות שלו והוא עשה את זה הכי טוב שהוא יודע הוא לא ויתר לעצמו ועשה את הדברים בצורה הכי טובה".

האזינו לריאיון עם הוריו של עמי דדאון אחרי הזכייה בזהב

אריאל מליאר סיים במקום 13 מתוך 15 ולא העפיל לגמר במשחה ל-200 מטר חופשי. ורוניקה גירנקו מאיל"ן חיפה סיימה את מקצה המוקדמות ל-100 מטר חופשי במקום ה-11 הכללי ולא העפילה לגמר. שחקן הבוצ׳יה נדב לוי הודח אחרי שהפסיד היום 0:10 ליריב תאילנדי וסיים במקום השני את בית המוקדמות. מאזן המדליות של ישראל במשחקים הפראלימפיים עומד כעת על 7. שלשום ניצח מארק מליאר במשחה ל-400 מטר חופשי וקבע שיא עולם של 4:31.04 דקות.

גדולים ביפן | האזינו להסכת "עוד יום"


אנחנו מדווחים לכם מהמשחקים הפראלימפים הודות לסיוע של הוועד הפראלימפי

הפופולריים