לי-ים לוי הוא הילד בן ה-9 שמת מצריבת מדוזה בקופנגן

לי-ים לוי הוא הילד שמת מצריבת מדוזה בקופנגן
אביו, שמתגורר בתאילנד בשנים האחרונות, החליט שלא להטיס את גופתו לארץ ולשרוף אותה במדינה – "הוא יוחזר לים שכל כך אהב"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
לי-ים לוי
צילום: -

לי-ים לוי הוא הילד הישראלי בן ה-9 שמת לפני שלושה ימים (שבת) מצריבה של מדוזה ארסית בחוף הדרין באי קופנגן שבתאילנד. אביו לירן לוי, שמתגורר בתאילנד בשנים האחרונות, החליט שלא להטיס את הגופה לישראל, לשרוף אותה ולפזר את האפר – "הוא יוחזר לים שכל כך אהב". 

 לי-ים לוי

לי-ים אינו תושב ישראל, ואינו זכאי לקבורה בארץ. אימו מהפיליפינים ולא חיה עימו בשנים האחרונות. קרובי הילד שמתגוררים בישראל פנו לשר הדתות מתן כהנא שהנחה את אנשי משרדו למצוא פתרון שיאפשר את הטסת גופת הילד לארץ. אך כאמור בסופו של דבר החליט האב שלא להטיס את הגופה לישראל.

על פי הרשויות בתאילנד, הילד שחה מחוץ לרשת שנועדה למנוע מהמדוזות המסוכנות להתקרב לרוחצים, צוותי רפואה שהגיעו למקום העניקו לו טיפול רפואי מיידי ונאבקו על חייו, אך נאלצו לקבוע את מותו. משפחתו של לי-ים המתגוררת בתאילנד נקראה למסור עדות במשטרה המקומית על מה שאירע.

דניאל קרנר, בעל חברה לטיולי שיט בקוסמוי, סיפר בריאיון ליאיר ויינרב בתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב: "התופעה של המדוזות הקטלניות שמגיעות לאזור ידועה. הנחילים שלהן נעים צפונה ומגיעים לאיים. בערב הן מגיעות קרוב מאוד לחוף ואז יש סבירות להיתקלות עם בני אדם. ההמלצה שלי כדי להימנע ממקרה כזה היא להקפיד על כמה כללים – מומלץ להיכנס רק למים הרדודים ומאוד חשוב לא להיכנס אחרי הצהריים ובערב למים כשהמים מתקררים".

האזינו לריאיון עם דניאל קרנר בכאן רשת ב 

"מה שמאפיין את המדוזה הזו שהיא מאוד קטנה. היא בגודל של אגרוף יד של אדם ממוצע, אבל יש לה חוטים מאוד ארוכים – שם נמצא הארס", הסביר קרנר. "כשאתה נמצא במים אתה לא רואה את זה ונתקל בחוטים. רגע אחד של פאניקה ואיבוד שליטה אתה מסתבך בחוטים וזה מאוד קטלני. אם נכנסים לים ומרגישים מעט צריבה – לצאת מהמים. לא לקחת את הסיכון". 

שלט חוף בתאילנד המזהיר מפני מדוזות

מדובר בפגיעה של מדוזה קובייתית המכונה צרעת הים. המדוזה מסדרה זו נמנית עם רשימת בעלי החיים הארסיים ביותר בעולם. צריבתה של המדוזה גורמת לכאבים עזים המלווים בנפיחויות ופצעים הדומים לכוויות. ארסה של המדוזה פוגע במערכת העצבים ובשרירים ועשוי כאמור, להיות גם קטלני. 

שמה של המדוזה נובע ממבנה הכיפה הקובייתי שלה. היא נפוצה פחות מבנות מינה האחרות ולכן ידוע עליה מעט יחסית. משנת 1883 נרשמו 71 מקרי מוות באזור אוסטרליה כתוצאה מפגיעת מדוזה קובייתית אוסטרלית. תקיפות ומקרי מוות נוספים נרשמו גם בדרום מזרח אסיה.

הפופולריים