16 שנה אחרי: לואיזיאנה נערכת להוריקן חזק מקתרינה

חזק יותר מקתרינה: הוריקן אידה בדרך ללואיזיאנה
הספה אידה המוגדרת דרגה אחת מעל קתרינה עושה את דרכה ממפרץ מקסיקו למדינה הדרומית
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הוריקן בלואיזיאנה
צילום: צילום: אי.פי

לאחר שהכתה בקובה פעמיים, סופת ההוריקן העוצמתית "אידה" מתקרב לארצות הברית וצפויה להכות בחופי מדינת לואיזיאנה מחר בבוקר. הרשויות פרסמו הודעות הממליצות לכל תושבי קו החוף של העיר ניו-אורלינס ופרבריה להתפנות. פקקי ענק נוצרו בדרכי היציאה מהעיר. בעיריית ניו אורלינס בוחנים כעת הכרזה על חובת פינוי לתושבים.

תושבים נמלטים מניו אורלינס לקראת הוריקן "אידה" (צילום: @paytonmalonewx)

התושבים בקו החוף של לואיזיאנה נערכים לפגיעת "אידה" עם רוחות שמהירותן יותר מ-220 קילומטרים בשעה. על פי הודעת המרכז לחיזוי הוריקנים, הסופה צפויה להיות "מסוכנת באופן קיצוני" ומלווה בסכנה של ממש להצפות של נהר המיסיסיפי בעיירות הסמוכות לו. בניו אורלינס נערכים לעשר שעות של רוחות עזות שיכו בעיר.

"אידה" צפוי להגיע אל חופי לואיזיאנה מחר, בדיוק 16 השנים לאחר שהוריקן "קתרינה" זרע הרס בניו אורלינס ובמקומות אחרים בלואיזיאנה. "אידה" מוגדר הוריקן בדרגה ארבע, דרגה אחת מעל "קתרינה".

הנשיא ג'ו ביידן אמר בפתח תדרוך הסוכנות הפדרלית למצבי חירום כי "משעה לשעה אידה נהפכת לסופה מסוכנת במיוחד". הוא ציין כי חתם על צו חירום נשיאותי כדי שכל אמצעי החירום יוכלו לפעול מיד עם הגעת הסופה וכי הסוכנות הפדרלית למצבי חירום כבר מוכנה עם אספקות מזון וחשמל.

בתוך כך, מרכז ההוריקנים הלאומי של ארצות הברית הודיע כי הסופה הטרופית "נורה" התחזקה וכעת היא מוגדרת הוריקן. "נורה" צפויה להתקדם היום אל חופה הדרום מערבי של מקסיקו ולהגיע אל מפרץ קליפורניה ביומיים הבאים. 

הפופולריים