"הבנות של תיכון רוואבי" מעוררות סערה בעולם הערבי

"הבנות של תיכון רוואבי" מעוררות סערה
סדרה ירדנית חדשה בנטפליקס שמתארת את מצב הבנות הצעירות בעולם הערבי, מוציאה את הכביסה המלוכלכת לעולם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נטפליקס, הבנות של תיכון רוואבי, סדרה, ירדן
צילום: באדיבות נטפליקס, מתוך העולם היום 25.8.21

כמו שקורה לא אחת, סדרה אחת או סרט מצליח לעורר הדים בעולם הערבי כיוון שהוא נותן תמונת מראה קצת פחות זוהרת למתרחש בחברה במדינות ערב. זה הסיפור של הסדרה הירדנית הפופולארית בנטפליקס "הבנות של תיכון רוואבי". מדובר בסדרה בת שישה פרקים שמתארת את המציאות הקשה של תלמידת תיכון בשם מרים בבית ספר לבנות, שמנודה על ידי חברותיה. מי שמובילה את החרם היא תיכוניסטית בשם ליאן, שמשתמשת בכוח של אביה בירדן כדי למעוך את מרים ולהעליל עליה עלילות על כך שהטרידה אותה מינית. מרים יוצאת למסע נקמה.

זו לא סתם עוד סדרת בנות. הסדרה הזו היא תמונת מראה של הדור הצעיר, בעיקר הבנות, בחברה הערבית – מציאות של חרמות, הטרדות, הצקות, גרימת עוול וגם שימוש בפרוטקציות כדי להשיג את מה שאתה רוצה. הסדרה גם מספרת שמאחורי החברה המסורתית והפטריאכלית, מסתתר הרצון של הדור הצעיר לא לציית לכללים, כמו התיכונסיטית שמתפלחת מבית הספר כדי להיפגש בסתר לדייט עם סטודנט זר או הצעירה. כלומר: הפער בין מה שרוצים לצייר לבין מה שקורה מאחורי הקלעים, כשבתווך החשש ממה יגידו.

אחד הרגעים המעניינים בפרק הראשון הוא שאימה של מרים המנודה מוקיעה אותה על כך שהיא המיטה בושה על המשפחה, כי כל הבנות אמרו שהם ראו אותה מטרידה מינית את אותה תיכוניסטית. האמת פחות חשובה.

הפופולריים